На Прикарпатті вирізьбили капличку зі старої липи

 • На обійсті жительки села Братківці Івано-Франківської громади поставлять каплицю, яку майстри вирізьбили з липи.

  Дерево мало понад 60 років.  Стара липа росла на подвір’ї Світлани Федорів. На місці, де посадили дерево, колись стояв хрест, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Суспільне Карпати”.

  “Хрест забрали у 50 роках XX століття. І дідусь, який тут проживав, напевно, у 50 роках посадив дуб, і поруч посадив липу, після того, як забрали цей хрест. І він сказав: “От коли цей дуб виросте, ми з нього зробимо хрест і поставимо на тому місці, де він був”. Дідусь помер у 1979 році. Дуб виріс, і буквально два роки тому ми його зрізали. Дошку ми посушили. Нам із чоловіком цю історію переповіла свекруха, що там колись стояв хрест. І ми казали: “Колись поставимо там капличку”. І ми дуб зберігали. А цю липу посадили тоді ж, коли й дуб”, — розповідає Світлана Федорів.

  Радник міського голови у Братківцях Назар Рибак каже, що липа виросла доволі висока й була в аварійному стані, тому її потрібно було зрізати.

  “Там проходить лінія вуличного освітлення, і ми хотіли підчистити гілля липи, щоб воно не заважало”, — говорить Назар Рибак.

  Деревину з липи подружжя Федорівих також планувало використати на капличку. Того дня, коли старе дерево зрізали, його побачив різьбяр Валентин Ткаченко. Він запропонував вирізьбити якусь фігуру, каже Світлана Федорів. Зійшлися на каплиці.

 • Облаштовувати каплицю допомагають сусіди, розповідає власниця обійстя. У ній поставлять статую з підсвіткою, а також використають дошки зі старого дуба. Тепер залишилося тільки змайструвати дах.

  Нагадаємо, Прикарпатські волонтери будують на Донбасі каплички

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!