Прикарпатські волонтери будують на Донбасі каплички

 • Волонтери з Верховинщини, що на Прикарпатті, будують на Донбасі каплички у гуцульському стилі. 20-го квітня молитовні встановлюють у селищах Воронове і Біловодськ, що на Луганщині.

  Про це Суспільному Карпати повідомив журналіст, редактор журналу “Гуцульщина” Роман Клим.

  За його словами, волонтери — із гірського села Криворівня.

  “Село Криворівня – це осередок духовності та збереження традицій. Церква тут не була закрита навіть за часів комуністичного режиму. Отець Іван Рибарук – духовний провідник, він гуртує навколо себе і це виливається в такі от акції”, – розповідає Роман Клим.

  Один з ініціаторів встановлення капличок на Донбасі – Василь Германюк.

  “Він був на Майдані з хлопцями, якраз із тими, що зараз з ним їдуть. І вони почали встановлювати ці каплички. Спочатку одна, потім друга. І люди на місцях та волонтери зі Сходу почали буквально просити: “Встановіть нам на території госпіталю, в якомусь містечку, селі”. І так пішло. Спочаку будівельні матеріали збирали своїм коштом, потім долучилися різні меценати, керівники підприємств, різні небайдужі люди, які працюють у будівельній сфері, також лісівники допомагають”, – каже Роман Клим.

  Сьогодні волонтери розпочнуть роботи зі встановлення 14-ї та 15-ї за ліком капличок.

  Там встановлять невеличкий престол і повісять ікони, які привезли з Верховинщини. Освячуватиме їх місцевий священник.

  “Ця парафія у селищі Воронове була Московського патріархату, а зараз, коли капличку відкриють, то священник хоче перейти до ПЦУ”, – розповідає Роман Клим.

  Волонтери приїхали на Донбас напередодні та відвідали верховинських бійців на Луганському напрямку — від Сєвєродонецька до Станиці Луганської, а також у Щасті та Кримському, і вручили їм подарунки та інші необхідні речі.

  До теми: Як майстри із Прокурави створюють гуцульські ложки (відео)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!