На Прикарпатті витратили 700 мільйонів гривень на природоохоронні заходи

 • Сьогодні, 15 грудня, в Івано-Франківську відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального природокористування та розвитку туризму.

  Зокрема, депутати розглянули звіт про виконання обласної програми охорони навколишнього природного середовища у 2016-2020 роках. Андрій Пліхтяк, начальник управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації, розповів про ці п’ять років.

  “За цей період з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища було виділено кошти на реалізацію 1030 природоохоронних заходів на загальну суму 696 мільйонів гривень. Найбільший приорітет надавався заходам, направленим на: охорону і раціональне використання водних ресурсів – 300 мільйонів гривень, або 43,2% від усіх запланованих видатків”, – сказав Андрій Пліхтяк.

  Крім того, гроші йшли на такі речі:

  • заходи з раціонального використання і зберігання відходів виробництва і побутових відходів – 105 мільйонів (15,1%)
  • заходи з охорони і раціонального використання земель – 241 мільйон (34,7 %);
  • на збереження природно-заповідного фонду – 5.8 мільйона (0,8%);
  • для науки, інформації і освіти, екологічного моніторингу, підготовки кадрів, екологічної експертизи – 25.4 мільйона (3,6%);
  • інші напрями (охорона атмосферного повітря, охорона і раціональне використання природних рослинних ресурсів, ресурсів тваринного світу та мінеральних ресурсів) – 17.3 мільйона (2,6 %)

  Мова йде про значний перелік заходів – будівництво очисних споруд, дамб, реконструкція каналізаційних мереж, охорона підземних вод, моніторинг чистоти повітря, придбання спецтехніки для сміттєвих полігонів, сортування сміття, берегоукріплення та інше.

 • З повним звітом можна ознайомитися за посиланням.

  Читайте також: Бюджет Івано-Франківщини у 2021 році буде на 400 мільйонів меншим, ніж торік

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!