Бюджет Івано-Франківщини у 2021 році буде на 400 мільйонів меншим, ніж торік

 • Сьогодні, 11 грудня, в Івано-Франківську відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, міжрегіонального та міжнародного співробітництва.

  Основним питанням, яке розглянули депутати, став проєкт бюджету Івано-Франківщини на 2021 рік. Його обранцям представили уперше.

  Як повідомила Ганна Качур, заступниця директора фінансового департаменту ОДА, на 2021 рік доходи обласного бюджету становитимуть 2 мільярди 600 мільйонів гривень, а видатки – 2 мільярди 592 мільйони.

  “Ресурс обласного бюджету сформували з урахуванням всіх вимог законодавства. Суттєвих змін у дохідній частині не передбачається. Врахоували також обласні програми, бюджетні запити, підвищення мінімальної зарплати до 6000, а далі до 6500 гривень, і так далі. Передбачається ріст видатків по багатьох галузях”, – сказала Ганна Качур.

  Основним доходом у 2021 році, як і завжди, буде податок на доходи фізичних осіб. Планується, що до бюджету надійде 908 мільйонів гривень цього податку. Ще 1.4 мільярда Івано-Франківщина отримає в вигляді субвенцій та дотацій.

  “Зменшення кошторису пов’язано переважно з тим, що зменшується розмір медичних субвенцій – адже гроші тепер йтимуть безпосередньо до лікарень, які перетворилися в комунальні некомерційні підприємства. А наш бюджет розвитку залишився на рівні 2020 року”, – пояснила посадовиця.

  Депутати проголосували “за” цей проєкт рішення. Тепер його розгляне Івано-Франківська обласна рада на наступній сесії, яка відбудеться 23 грудня.

  Читайте також. Бюджет Прикарпаття-2020: розмір – не головне

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!