На Прикарпатті змагалися лісоруби

 • Щороку такі змагання відбуваються з метою популяризації професії вальника лісу, що вважається однією з найнебезпечніших у світі. 

  Як повідомляє Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства, у змаганнях, які цього року відбулися на території Осмолодського держлісфонду, взяли участь звалювальники 13-ти державних лісогосподарських підприємств Франківщини. 

  Особливістю цьогорічних змагань лісорубів Прикарпаття став його формат. Вправляння у фаховій майстерності організатори вирішили поєднати з навчанням та обміном досвідом.

  Традиційно звалювальники змагались у п’яти дисциплінах: валка лісу, монтаж ланцюга на бензопилі, розкряжування стовбура комбінованим різом і точне розкряжування, а також обрізання гілок.

 • Особлива увага глядачів змагань лісорубів прикута до вправи зі звалювання дерева на точність. Перед конкурсом у землю забивають три кілки – двоє по боках, один між ними. Завдання майстра – спиляти дерево так, аби воно звалилося поміж двома забитими кілками і при цьому встромило у землю третій. Такий результат може показати не кожен, а тільки справжній фахівець з досвідом і майстер своєї справи!

  Найкращим у цьогорічних змаганнях «Лісоруб 2022» став вальник Осмолодського лісгоспу Василь Сенич, срібло для Гринявського лісгоспу виборов лісоруб Іван Бельмега, а бронзу для Коломийського лісгоспу здобув звалювальник Михайло Курилюк.

  Читайте також: У прикарпатському селі витікає нафта у річку і людські городи

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!