На ринку дорожче, аніж в магазині: у Франківську промоніторили ціни на продукти харчування (відео)

 • До такого висновку дійшли фахівці, які  промоніторили середні ціни на найважливіші продукти харчування, а саме – вартість хліба, олії, молока тощо.

  Вони зазначили, що в супермаркетах – доступніше та більший асортимент. І якщо ціна суттєво зростає, то підприємці змушені звітувати про це.

  «Якщо ціна змінюється разово більше, як на 5%, то торгівельна мережа має повідомити про це та дочекатися дозволу на підвищення», – розповідає заступниця начальника управління економічного та інтеграційного розвитку Івано-Франківської міської ради Світлана Криворучко.

  Проте підприємці не гребують маніпуляціями. Бо ж можна ціну підняти не на повні 5%, а на 4, 9%. І тоді вони не зобов’язані це декларувати.

  Самі ж продавці на ринку кажуть, що ціни ростуть просто на очах. Проте на ринку хоч дорожче, ніж в магазинах, але якість продуктів часто краща, ніж в магазинах. Тому люди готові платити більше.

  «Росте ціна на олію зараз, бо соняшник дорогий через неурожай. Також зібльшується вартість зерна. Та й зараз відбувається активний експорт сількогосподарської сировини», – зазначає пані Світлана.

 • Тож за прогнозами фахівців, до кінця року хліб здорожчає ще на 20%.

  Нагадаємо, що прикарпатка досі чекає на допомогу влади після червневої негоди.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!