Прикарпатка досі чекає на допомогу влади після червневої негоди

 • На Косівщині, у селі Шепіт, червневий паводок частково зруйнував домогосподарство однієї із місцевих жительок Марії Книшук. Минуло майже чотири місяці, проте сільська влада досі нічим не допомогла, стверджує жінка.

  Під час негоди вода підмила та забрала частину поля та фундаменту під колишнім приміщенням кухні прикарпатки, пише “Суспільне”.

  “Нахилилася будівля над водою. В самому приміщенні пошкоджено дві печі. Навколо господарства забрало пліт, обгороджений з дротів. Коптильню, де вудили м’ясо. Все, що було коло хати – машину дров теж забрало. Навіть, каміння, яким мали підмуровувати теж вода взяла“, – розповідає жінка.

  Марія Книшук додає, що після паводку зверталася до сільської ради. Там пообіцяли, що прийдуть і перевірять масштаби завданих збитків.

  Степан Іванович казав, що прийдуть на другий день. На третій пішли вже самі із сином (в сільраду – ред.) і чекали, поки прийдуть на роботу. Ми запитали, що нам потрібно написати, то нам сказали: тихо, все буде добре. Заяву дали написати? Ні. Сказали, що самі напишуть і самі віднесуть”, – пригадує Марія Книшук.

  За тиждень в селі знову був паводок. Після того жінка вже сама написала заяву, віднесла у сільську раду, але їй порадили звернутися в Косів. Там, за словами Книшук, їй відповіли, що ця заява – без підпису та печатки, і відправили додому.

  Сільський голова Степан Плитчук пояснив, що цього року відшкодувань за підмиті і зруйновані сільськогосподарські будівлі не було.

 • “Були виділені гроші на відновлення того, що зруйнувало. Якби там було укріплення, то ми б писали – на відновлення укріплення. На цей час, ми можемо це просто засипати грузом – ту частину, що зірвало”, – каже голова Шепота.

  Голова припустив, що наступного року, якщо будуть гроші, поставлять габіони.

  До теми: на Долинщині відновили міст, який зруйнувала повінь

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!