“Нафтогаз” почав імпортувати газ: скільки доведеться платити

 • НАК “Нафтогаз” із лютого розпочав імпорт газу та планує всього за місяць закупити 300 мільйонів кубометрів газу.

  Про це міністр енергетики Герман Галущенко розповів на брифінгу.

  У лютому, заявив Галущенко, Україна відновила імпорт газу. За його словами, купують як приватні гравці, так і НАК “Нафтогаз”. Проте він не може розголошувати ціну, адже це комерційна таємниця. Міністр зауважив, що ціна зараз становить від 900 до 1000 доларів за тисячу кубів.

  З урахуванням угод, які Україна уклала зі Словаччиною та Угорщиною, наразі гарантовані потужності для імпорту становлять 50 млн кубів на добу. “Цього абсолюнто достатньо, аби наповнити сховища”, додав він.

  У лютому “Нафтогаз” планує імпортувати близько 300 млн кубометрів газу, переважно за напрямками зі Словаччини, Угорщини та Польщі. З урахуванням названих міністром цін, такий обсяг імпорту може коштувати НАКу від 7,6 млрд грн до 8,5 млрд грн.

 • Для проходження наступного опалювального сезону Україні доведеться імпортувати газ, на що знадобиться близько 7 млрд доларів. Міністр фінансів Сергій Марченко розповів, що уряд веде діалог з “Нафтогазом” з цього приводу, аби зрозуміти, яка сума знадобиться і яким чином її забезпечити.

  Читайте також: Абсолютно достатньо до кінця опалювального сезону, – Шмигаль про запаси газу

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!