Населений пункт Ценжів може стати селом

  • Днями ХІХ сесія Івано-Франківської обласної ради сьомого демократичного скликання підтримала громадську ініціативу щодо врегулювання статусу населеного пункту Ценжів Майданської сільської ради Тисменицького району. До цього відповідне рішення від 30 червня 2017 року прийняла IX сесія Тисменицької районної ради. Остаточне рішення з цього питання – за Верховною Радою України, яка своєю постановою визначить статус Ценжева.

    Поселення Ценжів розміщене за 3 км від села Майдан. Сьогодні тут проживає понад 200 осіб, з яких 102 – це корінне населення та ще близько 100 мешканців військового містечка. Офіційно ця територія (так звана залізнична станція) є вулицею Богдана Хмельницького, с. Майдан. Та місцеві жителі вже майже десятиліття лобіюють питання надання поселенню статусу села, повідомили у прес-службі ІФ ОДА.

    В лютому цього року активісти створили робочу групу під головуванням Олександри Мельник та провели подвірний обхід жителів вулиці Б. Хмельницького. Більшістю голосів люди підтримали ініціативу щодо надання поселенню статусу села. Результат опитування було затверджено на XV сесії Майданської сільської ради 21 квітня 2017 року та прийнято рішення про надання вулиці Б. Хмельницького статусу села. Наступними етапами процесу стали прийняті рішення Тисменицької районної та Івано-Франківської обласної рад.

    Бажання мешканців поселення змінити статус населеного пункту зараз, в контексті проведення адміністративно-територіальної реформи органів місцевого самоврядування, набуває особливого значення. Йдеться не тільки про зміну статусу територіальної одиниці, але й про нові можливості: інтереси села будуть представлені в об’єднаній територіальній громаді.

  • Нагадаємо, у Тисменицькому районі чоловік згорів на станції “Ценжів”

  • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!