Наступного року на інклюзивне мистецтво в Україні виділять 30 мільйонів гривень

Український культурний фонд отримав майже 700 мільйонів гривень на фінансування культурних проєктів, з них 30 мільйонів буде надано конкурсній програмі «Інклюзивне мистецтво», передає “Громадське”.

Варто зазначити, що у 2019 році Український культурний фонд вперше запустив розроблену з Британської Радою конкурсну програму «Інклюзивне мистецтво». У фокусі проєктів — залучення людей з інвалідністю до культурно-мистецького життя, доступність культурного продукту для людей з інвалідністю та промоція інклюзивного мистецтва в Україні.  

У грантовому сезоні 2020 року програму «Інклюзивне мистецтво» розширили та оновили. Так, програма підтримує такі напрямки в культурі: візуальне мистецтво, аудіальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, дизайн та мода, перформативне та сценічне мистецтва, культурна спадщина, література та видавнича справа, культурні та креативні індустрії.

До теми. Інклюзія / Ексклюзія: слабкі, але РАЗОМ вони є великою силою.

Заявки можуть подавати юридичні особи всіх форм власності та ФОПи, що мають відповідний досвід діяльності у сфері культури. 

Проєктні заявки приймаються до 15 січня 2020 року. 

У 2019 році бюджет програми був 20 мільйонів гривень. На неї подали 148 проєктів з різних областей країни, учасники підписали 38 грантових угод. Найбільше заявок надійшло з Києва та Львівської області. 

Зокрема програма підтримала:

  • створення першого в Україні інклюзивного коміксу «Блайндмен» — історії про незрячу людину шрифтом Брайля,
  • театральні та танцювальні вистави Inclusion in Harmony 2019, «Театр особливих людей», «Погляд»,
  • проєкти, покликані забезпечити інклюзивності в музеях YOV Kondzelevych, «Фортеця без бар’єрів»,
  • освітні програми «Життя без фільтрів» тощо. Фото – ілюстративне
Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!