Нема чого встидатися, або Секс шопи не кусаються

 • Міжнародному дню сексу присвячується. Сексуальна грамотність – це не лише про регулярне відвідування секс шопів, хоча і там є чого повчитися, та й не знудишся ніколи. У Франківську є аж чотири секс шопи, але багато людей досі соромляться туди заходити або ж думають, що це звичайнісінький бордель. Там і справді можна купити дівчину, але тільки надувну.

  Грішники продають дівчат

  У секс шопі людей більшає в післяобідній час. Інтерв’ю з консультанткою ніяк не почнеться – потік відвідувачів не припиняється. Атмосфера – легка і весела. Поки якимсь жінкам пакують куплене, ті сміються з історії про товариша, котрий в Амстердамі зайшов до секс шопу, а там продавала панянка такого віку, як його бабуся. Чоловік дуже зніяковів і кулею вилетів звідтіля. «Сексуальна революція була ще в 60-х, – регочуть жінки. – Тому нема чого встидатися».

  Продавчиня Оксана (ім’я змінили за її бажанням) працює в інтим магазині «Полуничка» вже три роки. Робота – до душі, тим паче часто відправляють на навчальні семінари, каже, що ніколи не соромилася таких речей, навпаки – цікавилася.

  «Коли побачила оголошення про вакансію, подумала, що спробую, – усміхається Оксана. – Може, й для себе щось почерпну. Не сподобається – піду геть. Спершу почувалася трохи некомфортно: чи не кожному третьому відвідувачу треба було детально пояснити що таке вібратор, фалоімітатор, вакуумний стимулятор…».

  Зараз в Івано-Франківську є чотири секс шопи. Найдавніший відкрився аж 22 роки тому. Йдеться про салон-магазин «Інтим». Тоді на Літургії священник сказав, що безбожники відкрили в центрі міста крамницю, де продають дівчат. Того ж дня прийшов гуцул, витягнув з пакета пачку засмальцьованих купюр і заявив, що хоче жінку, яка буде корову доїти, їсти варити і в ліжку його ублажати.

  Антиреклама виявилася ефективною – містяни масово почали ходити до секс шопу, робили вигляд, начебто просто глянути з цікавості. А насправді записували код того чи іншого товару, потім телефонували і замовляли поштою.

  У 1998 році відкрити секс шоп було диким викликом для Франківська. Революціонерами стали Тетяна Калинюк з чоловіком. Він працював у Німеччині і підгледів ту ідею. Дуже боялися, що бізнес не піде. Тим паче були одними з перших у Західній Україні. Та й у міській раді довго не давали дозвіл.

  Тоді інтернету не було, тому подружжя весь час радилося з сексопатологом, він розповідав про сексуальні проблеми людей, попит, багато консультував. Бізнесмени навіть мали власне виробництво в Брошневі, виготовляли там фалоімітатори – обходилося значно дешевше, ніж закуповувати за кордоном.

  Тетяна Калинюк згадує, що в ті часи мало хто купував вібратори чи фалоімітатори, зате попит був на сексуальну білизну, презервативи у формі зайчиків і ведмедиків, сувеніри.

  Все змінилося, коли люди почали масово їздити за кордон на роботу. Сексуальна освіченість зростала блискавично, адже там інтим магазини вже давно було звичним явищем. Жінки і чоловіки приїжджали у відпустку в Україну, закуповувалися в «Інтимі» і везли за кордон. Так було в рази дешевше.

  «Ще хочу, але вже не можу»

  Нині у секс шопах точно не знудишся. Ситуацій трапляється багато і різних. Часом продавець навіть готовий натиснути кнопку виклику охорони. Оксана розповідає про дивака з очевидними психічними порушеннями, котрий почав скаржитися, що ще ніколи не мав жінки і всі ці секс-іграшки – це зло і не від Бога. «Я дуже злякалася, – каже консультантка. – Чоловік підходив все ближче і ближче. Я попросила його піти, але той ще й розізлився, бо його звідусіль завжди виганяють. Але з горем пополам якось вдалося дивака спровадити».

  З консультанткою інтим бутику «Без табу» Іриною недавно теж трапилася оказія. Відвідувач запропонував пів тисячі гривень за… її труси. При чому випрошував згоду цілий день – приходив до крамниці через кожну годину. Запевняв, що в Японії купувати поношені труси – останній тренд. Але на Іру це не подіяло.

  Нерідко приходять чоловіки напідпитку, нецензурно жартують. Частенько люди вважають, що секс шоп – це той самий бордель: скільки разів уже телефонували чи приходили, аби купити дівчину. «Я їм пояснюю, що в нас є дівчата, але надувні», – сміється Іра. 

  Багато й тих, хто вперше опиняється в секс шопі – начебто по приколу глянути, роздивляються усе з насмішкою, але здебільшого потім таки вертаються і купують. Часто кажуть начебто то на подарунок комусь. Але потім все одно проколюються: «Ні-ні, покажіть щось інше, бо таке я не люблю…». Ірина дивується, адже їй, як продавчині, абсолютно байдуже хто і що собі купує – у кожного свої вподобання, тому нема сенсу вигадувати якісь байки про подарунки для друзів.

  Серед постійних відвідувачів багато вже досить зрілих і жінок, і чоловіків. Директор інтим бутику «Без табу» Віталій Шеленко розповідає, як одного разу до крамнички прийшов старший чоловік і було помітно, наскільки сильно він соромиться. Блукав очима поміж полицями, ходив туди-сюди…

  «Вам допомогти?» – запитав Віталій. Чоловік аж зачервонівся. «Не хвилюйтеся, – продовжив власник бутика. – У мене батько такого віку, як ви. Кажіть, що треба – я допоможу». «Розумієте… Я ще хочу, але вже не можу… І дружина хоче… – опустив очі відвідувач. – Проте в мене і грошей не так багато – не знаю, чи вистачить на те, що треба…».

  Віталій підібрав необхідне, зробив хорошу знижку і на тому попрощалися. Через кілька днів прийшов той самий чоловік. З величезною мискою пончиків.  Дружина на радощах напекла, аби віддячити працівникам секс шопу.

  А якось звернувся по допомогу геть знічений чоловік. Сім’я на межі розлучення. Після пологів у дружини почалася сильна сухість, тому про секс у парі вже давно забули. Знайомі порадили спробувати інтенсивно зволожувальний лубрикант. Чоловік купив маленьку пляшечку, а через тиждень вернувся щасливий з цукерками та шампанським для консультантів і замовив ще два такі самі лубриканти, але вже найбільші пляшки. Стосунки в парі налагодилися, і вони вирішили ще й пробувати різні секс-іграшки.

  «Це точно подіє?»

  Віталій Шеленко каже, що з початком карантину продажі суттєво збільшилися, особливо навесні – коли всі сиділи вдома. Консультантка Оксана додає, що також продажі завжди зростають на День Святого Миколая, Новий рік, День Валентина і 8 березня.

  Одним із найпопулярніших товарів є краплі для збудження. Найчастіше беруть молоді чоловіки із запитом на кшталт: «А це на неї точно подіє?». Нерідко ще й уточняють чи можна цей збудник додавати в алкоголь. «Я щоразу пояснюю, що жінка в будь-якому стані все одно підсвідомо знає кого хоче, – розповідає Оксана. – Якщо її не приваблює цей чоловік, то ніякі краплі йому не поможуть. Жінка просто поїде до кого їй треба, тому краплі можуть спрацювати в геть зворотному напрямку».

  Лубриканти будуть популярні завжди. Тепер є і їстівні, для оральних втіх. Ходові – на водяній основі, бо фактично не містять хімічних складників і ще й сумісні з секс-іграшками.

  Попит мають і парфуми з феромонами, і кляпи з наручниками, і різні сувеніри, наприклад, кружка з ручкою у формі пеніса чи тапки у вигляді жіночих грудей.

  Є і товари – для любителів. Приміром, фалоімітатор довжиною 30 см і об’ємом 12 см. Оксана каже, що за три роки його купили тільки один раз – відправили поштою до Києва.

  Більшість відвідувачів потребують консультації, бо ж, як правило, навіть не мають поняття про базові речі. Наприклад, що вібратори бувають з медичного силікону, кібершкіри, пластикові, гелеві, і тим паче не мають гадки, яка між ними всіма різниця.

  Про набір для виготовлення зліпка пеніса з вібрацією, певно, більшість і не чули. Це як варіант для пар, коли чоловік їде за кордон і лишає дружині свою копію. А жінки часто купують мастурбатори для своїх благовірних, коли ті збираються на заробітки – аби не хотіли скакати в гречку.

  До речі, до секс шопу приходять і за рекомендацією лікарів. Приміром, вагінальні кульки допомагають зміцнити інтимні м’язи, також є профілактикою опущення матки. Вправи з такими кульками зменшують застійні явища в малому тазі і покращують кровообіг.

  У секс-індустрії постійно з’являється щось нове. Чи не найбагатший асортимент – серед вібраторів, тим паче вони завжди затребувані в секс шопах. Зараз трендом є пульсатор – так званий удосконалений вібратор, котрий повністю відтворює рухи, як під час статевого акту. При чому пульсатор не треба тримати – працює сам і безшумно, лиш увімкнути бажаний режим. А виглядає майже, як дитяча іграшка.

  Інший тренд – смарт-іграшка, це хоч і не дуже новинка, але досі популярна. Чудовий варіант для чоловіка і жінки, які опиняються далеко одне від одного. Йдеться про віброяйце, котрим можна керувати дистанційно через додаток на смартфоні.

  Сексом важливо не лише займатися

  Секс-іграшки – лише невеличка складова розвитку сексуального інтелекту, тобто здатності людини до пізнання власної сексуальності. Франківська сексологиня Аурелія Боляк пояснює, що для початку треба принаймні розуміти анатомію і фізіологію свою і партнера. Часто люди не знають елементарних речей і процесів, до прикладу, як у жінки проходить збудження, що в цей час відбувається з її тілом і т. д.

  Також важливо вміти розслаблятися, тямити у мистецтві втіх і не боятися розкривати свої істинні бажання, відчуття, а сексуальні фантазії – це не те, чого варто боятись, соромитись і приховувати. І взагалі сексом важливо не лише займатися, але і говорити про нього з партнером – чесно і відкрито. Це допомагає зануритись у таку близькість і легкість, про яку багато хто ніколи навіть і не здогадувався.

  «Люди мають дуже багато стереотипів і комплексів у цій темі, – продовжує Аурелія Боляк. – Особливо жінки. Декотрі навіть вважають нормальним терпіти біль під час сексу замість того, аби розбиратися в причинах. Багато жінок намагаються здаватися щасливими, вони роками мовчки «терплять» секс із власним чоловіком і вдають, що люблять, що отримують задоволення, а потім плачуть у подушку, бо нічогісінько не відчувають. Мало хто знає, що статевий акт – далеко не єдиний спосіб кохатися. Часом облизування вушка може стати глибоченним чуттєвим досвідом, аж до оргазму. Я б сказала, що нині найбільша проблема в парах – те, що люди бояться говорити одне з одним про своє сексуальне життя».

  Наталя МОСТОВА

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!