Новий очільник косівського «Райагролісу» обіцяє боротися з незаконними рубками

 • 19 вересня Косівська районна рада призначила нового очільника  РП «Райагроліс». Ним став Петро Костинюк, який до цього працював на підприємстві головним бухгалтером. Попередній директор Юрій Пліхтяк звільнився після оприлюднення інформації про незаконні рубки.

  Голова постійної комісії з питань охорони навколишнього середовища та природокористування Юрій Коваль повідомив, що документи для розгляду на комісію подав тільки один кандидат  – Петро Костинюк.

  Сам Петро Костинюк розповів про основні напрями діяльності на новій посаді. В першу чергу – це виробництво, тобто забезпечення заготівлі лісопродуктів та їх реалізація, адже від цього залежить виплата заробітної плати та сплата податків.

  За його словами, необхідно також, щоб за продукцію робили попередню оплату. Окрім того, потрібно оптимізувати штатну чисельність та вивести підприємство з боргів. Загалом тут працює приблизно 67 людей, однак згідно з штатним розписом може бути 57 працівників, тому новий директор обіцяє  розібратися, чи справді потрібно стільки працівників. Також через неспроможність виплати заробітної плати багато людей працюють лише на півставки.

  «Райагроліс» має 875 тисяч грн боргу, зокрема 424 тисячі грн по виплаті заробітної плати. Тож голова «бюджетної» комісії Іванослав Бойчук запропонував, щоб працівники йшли у відпустку за власний кошт, аби зменшити заборгованість. Втім Петро Костинюк відповів, що вони так і роблять.

  Новий очільник підприємства також пообіцяв зайнятися лісовпорядкуванням та боротися з незаконними рубками. «Працівники лісового відділу будуть виїздити на місця та перевіряти рубки. Також здійснюватимуться раптові перевірки по лісництвах. Якщо будуть незаконні рубки, то винуватці платитимуть у касу підприємства, як за продукцію», – зазначив він.

  Громадський активіст Володимир Зузяк нагадав усім, що попередній директор «Райагроліс»  Юрій Пліхтяк укладав договори на перевезення дров закладам освіти із фірмою свого брата та його дружини. Тож Зузяк порадив, щоб підприємство закупило автомобілі та самостійно перевозило дрова, заробляючи на цьому.

  Також активіст повідомив, що 18 вересня у Кутському лісгоспі затримали автомобіль з незаконно вирубаною деревиною, а керівник лісгоспу навіть не захотів виїхати на місце. Відтак він поцікавився, чи реагуватиме на такі звернення Петро Костинюк. «Нас не цікавить, хто буде керівником підприємства. Головне, щоб не пиляли ліс і не було заборгованості», – наголосив Зузяк.

  Депутат Василь Боєчко зауважив, що не розуміє, як головний бухгалтер допустив таку велику заборгованість. Мовляв, бухгалтер в деяких питаннях компетентніший за керівника і вирішує більше, ніж він. Також Боєчко поцікавився, як новий керівник планує працювати  у селах Бабин, Яворів та Снідавка, де діють так звані «виїзні пилорами». Окрім того, він попросив провести аудит підприємства. «Якщо не зробимо перевірку, то так вийде, що ми прикриваємо підприємство, а там є серйозні порушення. Мені відомо, що там велась подвійна бухгалтерія», – підкреслив депутат.

  Однак голова районної ради Павло Ванджурак зазначив, що зараз це не доцільно, адже з листопада 2016 року по лютий 2017 року фінансова інспекція здійснювала аудит і  з ним можна ознайомитися в районній раді. Петро Костинюк додав, що серйозних порушень аудит не виявив.

 • «Щодо подвійної бухгалтерії, то можу покласти руку на Біблію, що ніколи в житті таким не займався», – підкреслив новий очільник РП «Райагроліс».

  Раніше “Галицький кореспондент” писав, що на Косівщині боротимуться з борщівником.

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!