Олімпійська чемпіонка Оксана Баюл відмовляється від українського громадянства

 • Українська фігуристка, перша олімпійська чемпіонка незалежної України Оксана Баюл заявила, що відмовляється від українського громадянства.

  Про це вона повідомила у своєму Instagram, пише “Українська правда”.

  “Конституція України передбачає, що в Україні дозволено лише одноосібне громадянство. Відповідно до законодавства України, якщо громадянин України набуває громадянства іншої держави, така особа все ще визнається громадянином України у правовідносинах. Я відмовляюся від українського громадянства… більше нічого нікому не доводить – “ні так ні, головою в бортик без мене”, – написала Баюл.

  Кілька днів тому спортсменка скаржилася, що президент України Володимир Зеленський не запросив її на святкування Дня Незалежності України: “Зеленський мене не запросив на святкування 30 років Незалежності, так я вже давно не літаю в хмарах і все одно дякую”.

  Нагадаємо, Оксана Баюл стала чемпіонкою світу у 1993 році, а через рік, у 1994 році, виборола “золото” на Олімпіаді в норвезькому Ліллехаммері. Після закінчення спортивної кар’єри фігуристка переїхала жити до США, але зберегла українське громадянство.

 • Читайте також:  На Прикарпатті контррозвідка СБУ викрила трьох посадовців із подвійним громадянством

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!