На Прикарпатті контррозвідка СБУ викрила трьох посадовців із подвійним громадянством

 • Контррозвідка СБУ викрила на подвійному громадянстві трьох чиновників органів виконавчої влади в Івано-Франківській області.

  Про це інформують в УСБУ в області.

  Посади держслужбовців передбачали допуск до інформації з обмеженим доступом, у тому числі в оборонній сфері.

  Зокрема, виявлено паспорт громадянина однієї з європейських країн у заступника директора департаменту облдержадміністрації.

  Іноземне громадянство мав і високопосадовець Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області. Його посадові обов’язки передбачали доступ до службової інформації в оборонній сфері.

  З паспортом громадянки сусідньої країни ЄС виявилася чиновниця, робота якої була пов’язана з використанням даних інформаційних систем і електронних реєстрів регіонального управління Пенсійного фонду.

  За матеріалами СБУ, викритих біпатридів звільнено із займаних посад. Після оскарження відповідного рішення двома чиновниками, Верховний суд України підтвердив законність їх звільнення з держслужби. Третя порушниця не оскаржувала своє звільнення в судових інстанціях.

 • Тривають заходи щодо вивчення обставин перебування цієї категорії осіб за кордоном.

  Довідка: Відповідно до Закону України “Про державну службу”, у разі встановлення факту наявності у держслужбовця іноземного громадянства, він підлягає звільненню у триденний строк.

  До теми: На Прикарпатті СБУ викрила гральні заклади, які фінансували “ДНР” і “ЛНР” (ФОТО)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!