Операція тривала три години: у Франківську жінці видалили велику пухлину гіпофізу

 • У пацієнтки велика пухлина гіпофізу в основі черепа. За операцію беруться нейрохірурги. Після годинної підготовки, підключення датчиків, навігаційного моніторингу та іншого технічного оснащення, лікарі отримують доступ до пухлини.

  Раніше такі пухлини видаляли під мікроскопом. Сьогодні це роблять під ендоскопом, що вже давно є звичною практикою закордоном, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради.

  «Якщо пухлина невелика, то ведемо спостереження. Проте великі пухлини забираємо і звільняємо пацієнта від страждань. Здебільшого такі пухлини проявляються порушенням зору або гормональними змінами», – розповідає завідувач відділення нейрохірургії Андрій Мартин

  В Україні нейроендоскопія лише розвивається, проте в обласній клінічній лікарні такі операції роблять  десятий рік поспіль.

  «Щоби врятувати життя людини потрібне відповідне обладнання, – акцентує Андрій Мартин. – Приміром, завдяки навігаційній системі ми маємо можливість бачити ситуацію з патологією  всеохопно, як у 3D форматі. Можемо співставити результати попередніх обстежень із ситуацією безпосередньо під час операції, бачимо з якого боку краще підступитися до пухлини».

  Операція тривала три години. Лікарі відділення кажуть, що пройшла успішно і вже через тиждень пацієнтку планують виписати.

  Нагадаємо, Франківські лікарі врятували молоду, 24-річна дівчину, від ішемічного інсульту, провівши надсучасну операцію.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!