Оперативне командування «Захід» очолив генерал Володимир Шведюк

 • Командувачем військ оперативного командування (ОК) «Захід» призначено бригадного генерала Володимира Шведюка.

  Як відзначив Шведюк, відсьогодні, 15 квітня, він має честь очолити оперативне командування, інформує РБК-Україна.

  «Ми, як потужний організм, стоїмо перед великими викликами та завданнями, які потребують нашої кропіткої роботи, відданості та професіоналізму. Ядро оперативного командування «Захід» – велика кількість досвідчених офіцерів, готових долати будь-які труднощі. І я вірю, що ваш потенціал як команди досягне ще більших успіхів», – додав генерал.

  Хто такий Шведюк?

  Шведюк народився 23 червня 1969 року у Вінницькій області в родині військового. Вже у 1990 році він служив у танкових військах, після чого вирушив на службу до Німеччини. Повернувся до України вже у 1992 році.

  У 2003 році служив у морській піхоті Криму. Пізніше перейшов до берегової охорони. Під час АТО, у 2014 році, переїхав разом із сім’єю до Чернівців. Вже у 2015 році, після рішення повернутись на службу, був назначений на посаду начальника штабу – першого заступника командира 59 окремої мотопіхотної бригади. Зокрема у 2016 році очолив посаду військового комісара Чернівецького обласного військового комісаріату ОК «Захід»; з 2018 по 2019 роки очолював посаду командира 59 окремої мотопіхотної бригади; до березня 2022 року перебував на посаді заступника командувача сил Тероборони ЗСУ; з березня 2022 року очолив штаб угруповання Об’єднаних сил; з січня 2024 року обіймав посаду начальника штабу – заступник командувача Сил ТрО ЗСУ.

  До теми: В Україні оцифрували дані про чоловіків призовного віку, – Міноборони

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!