“Останні із селян”: помираюче українське село в проекті канадського фотографа

 • Фотограф Вікторія Сорочинськи приїхала в українське село, яке пам’ятала з дитинства, і поспішила зняти те, що від нього ледь залишилося.

  “Ідея проекту народилася, коли після довгих років еміграції я вперше приїхала на рідну землю – в маленьку українську сільце, де жили мої дід і прабабуся. Спогади про те, як ми приїжджали до них на літо всією сім’єю, завжди були наповнені світлом і радістю”, – розповіла Вікторія, сайту BIRD in FLIGHT.

  Проте, як розповіла фотограф, село вразило її гнітючою безжиттєвістю. Причиною тому є те, що молодь роз’їхалась по містах, а в селах залишись люди переважно похилого віку, яким дуже важко обробляти землю своїми силами.

  “Забуті не тільки державою, а й покинуті власними сім’ями, вони поступово зникають разом зі своїми руйнівними будинками, несучи з собою традиції і спогади. Побачивши все це, я зрозуміла, що повинна увічнити останніх очевидців того життя, про яку скоро можна буде дізнатися лише з підручників історії.”, – поділилась українка за походженням Вікторія Сорочинськи.

  “Я ніби намагалася зіставити дитячі спогади з реальністю. Лише через кілька років я зрозуміла, що хочу показати: чесні портрети людей, які доживають старість в українських селах, і їхні будинки, з якими вони злилися воєдино. Адже багато хто з них не хочуть переїжджати, навіть коли діти звуть їх до себе. Вони не готові залишити звичне життя. На їхніх обличчях можна прочитати багато про минуле та сьогодення. Я повинна була лише привернути до них увагу, щоб глядач міг вдивитися в них і хоча б на мить замислитися”, – додала Вікторія.

 • “Як не дивно, вони були відкриті до мене, незважаючи на те, що я була для них чужою. Вони впускали мене і навіть були раді тому, що хтось ними зацікавився”

  Нагадаємо, що відомий франківський фотограф Наталя Каблюк презентувала власний «Macrocosm».

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!