Освітяни під стінами Верховної Ради просять підтримати професійно-технічну освіту

 • Кілька сотень людей зібралися біля будівлі Верховної Ради з вимогою забезпечити фінансування професійно-технічної освіти в Україні. Повідомляє УНІАН

  У зв’язку з мітингом поліція перекрила рух по вулиці Грушевського від готелю “Київ” до будівлі Кабінету Міністрів.

  Учасники акції тримають плакати з написами “Припиніть голодомор профтехосвіти!”, “Фінансування ПТО — обов’язок держави!”, “Ні! Евтаназії профтехосвіти”.

  1e038b3110f11b07778a911163cdb5985591488f

  У парламенті сьогодні мала розпочатися всеукраїнська нарада з проблем та ризиків функціонування системи професійно-технічної освіти в контексті прийняття Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік». Нарада організована Комітетом Верховної Ради з питань науки і освіти.

  До участі у нараді запрошено представників міністерств та відомств, народних депутатів, керівників професійно-технічних навчальних закладів, голів регіональних осередків Асоціації працівників професійно-технічної освіти, представників департаментів освіти і науки обласних державних адміністрацій, що опікуються питаннями профтехосвіти.

  05787eac8b29bb30288e94f63c5d026323ab7306

  Метою наради є обговорення надзвичайно складної ситуації та усвідомлення необхідних кроків щодо її врегулювання.

  Нагадаємо, відповідно до закону про держбюджету-2016, видатки на фінансування професійно-технічних навчальних закладів, розташованих у містах обласного значення, з нинішнього року мають бути передбачені у відповідних бюджетах обласних центрів.

  За словами заступника міністра освіти Павла Хобзея, на сьогодні не передбачено фінансування 78 закладів у 33 містах 14 областей України, оскільки депутати міських рад, ухвалюючи бюджети міст, не виділили відповідних коштів.

  Ряд міських рад прийняли звернення до керівництва держави з проханнями повернути фінансування закладів професійно-технічної освіти з державного бюджету або ж передати ці повноваження органам влади обласного рівня.

  Нагадаємо,  Замміністра освіти Дерев’янко: Освіта стане якісною, коли в Україні залишиться 50-120 ВНЗ.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!