Замміністра освіти Дерев’янко: Освіта стане якісною, коли в Україні залишиться 50-120 ВНЗ (ФОТО)

  • Сьогодні, 10 липня, в Івано-Франківську експерти Інституту розвитку міста «Новий Івано-Франківськ» організували круглий стіл на тему «Якою має бути освіта в Івано-Франківську?»

    За словами директора інституту Олега Головенського, на круглий стіл запрошено керівників франківських шкіл, представників управління освіти та науки, вищих навчальних закладів міста та влади, педагогів, щоб окреслити основні виклики сучасної освіти. Окрім того, на заході був присутній заступник міністра освіти України Олег Дерев’янко.

    До слова, Інститут розвитку міста «Новий Івано-Франкіськ»  заснований минулого року народним депутатом України Олександром Шевченком.

    Головне гасло заходу – «Реформа освіти – реформа майбутнього».

    «Проблемних моментів в розвитку освіти в нашій країні багато, адже освіта ніби сама по собі. Для нас важливо, щоб освіта розглядалася не як щось окреме, а щоб видатки  на освіту розглядалися як інвестиції в розвиток. Було цікаво і приємно отримати таке запрошення на сьогоднішню зустріч, ми його з радістю прийняли», – зауважив замміністра Дерев’янко.

    На заході кожен із присутніх міг окреслити основні недоліки сьогоднішньої класичної освіти. Чи не всі освітяни зауважили, що реформування освіти потрібне, але воно буде успішним лише тоді, коли стане зрозумілим широкому загалу. І в Україні потрібно починати із закону про освіту. До прикладу, голова профспілки працівників освіти в Івано-Франківській області Мирослав Габорак зазначив, що “на освіту в рік виділяється 25% коштів від усього бюджету країни, але при цьому освіта бідна”. Адже є райони, де по три місяці не видають заробітну плату вчителям та педагогам. На його думку, проблема у тому, що «освіта розбухла кількісно, а не якісно». На це замміністра освіти України Олег Дерев’янко зауважив, що в країні справді багато ВНЗ. 70 таких «типографій із друку дипломів» вже вдалося закрити і, за його словами, в Україні має залишитися 50-120 вищих навчальних закладів, щоб освіта була справді якісною.

    Крім того, директор Івано-Франківської загальноосвітньої школи № 22 Михайло Калинюк зазначив, що потрібно розвантажувати дітей у школах.


    «Ми випускаємо зі школи понад 50% дітей із хронічними хворобами. Потрібно створювати загальнодержавну програму збереження здоров’я дітей. Ми повинні випускати здорових дітей, вони – наше майбутнє. Натомість діти у нас перевантажені і виходять зі школи із проблемами душевного або фізичного здоров’я», – зауважив Калинюк.  

    Також освітяни зазначили, що школа повинна бути практичною і піднімати індивідуальний рівень дитини. Щодо викладачів шкіл та директорів, то вони повинні проходити спеціальну підготовку. За словами, пана Дерев’янка,  в Україні посада директор має стати професією, а вчителі повинні отримувати більшу зарплату і якісно готувати учнів.

    “Це робота не на один день, до цього потрібно іти, щоб мати результат”, – акцентував Дерев’янко.

    10.07.2015


    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!