Пасічників та мешканців Тлумаччини попереджають про обробку посівів сої

  • Мешканців Тлумацької громади попереджають про застосування гербіцидів на полях.

    ТОВ «АКРІС-ЗАХІД» повідомляє, що 02-09 липня 2023 року на орендованих підприємством землях навколо села Петрилів, що на Тлумаччині, буде проводитися внесення засобів захисту рослин по посівах сої, повідомляє Тлумацька міська рада.

    Вид препарату – ципроконазол, спосіб внесення – наземний.

    У зв’язку з погодними умовами графік внесення може змінюватися, про що буде повідомлено додатково.

    Препарати, що застосовуються, дозволені для використання у сільському господарстві України.

    Щоб запобігти отруєнню пестицидами, необхідно дотримуватись таких порад:

    • уникати використання пестицидів за вітряної погоди;
    • під час внесення пестициду стояти так, щоб не зносило вітром бризки або пил від пестицидів на працівника;
    • розпилювати аерозоль якомога ближче до оброблюваного об’єкта, використовуючи наконечники для дрібнокрапельного обприскування;
    • щільно зачиняти вікна та двері, не дозволяти дітям гуляти на вулиці в період роботи з пестицидами біля житлових будинків і громадських закладів;
    • обов’язково вдягати під час роботи з пестицидами відповідний захисний одяг і засоби безпеки для органів дихання;
    • тривалість робочого дня під час роботи з надзвичайно небезпечними препаратами має становити не більше ніж 4 години (з доопрацюванням упродовж 2 годин у нешкідливих умовах), з іншими пестицидами – 6 годин.

    За перших ознак отруєння – запаморочення, нудоти, головного болю – слід негайно надати потерпілому першу допомогу, не очікуючи медичного працівника.

    Насамперед вивести постраждалого на свіже повітря, потім зняти з нього спецодяг, захистивши свої руки гумовими рукавичками. Якщо препарат потрапив в організм через шлунково-кишковий тракт, варто напоїти потерпілого водою, краще теплою, або слабкорожевим розчином марганцевокислого калію, розчином гірчиці (1 чи 0,5 чайної ложки на склянку води) і штучно викликати блювання.

    У разі запаморочення викликати блювання не можна. Після блювання слід випити 0,5 склянки води з 2-3 столовими ложками активованого вугілля чи 2-3 яєчних білки на 1 л води, суспензію крохмалю з водою.

  • Після видалення отруйної речовини зі шлунка потрібно випити сольовий проносний засіб (20 г гіркої солі на півсклянки води). У разі потрапляння в шлунок рідкого аміаку слід провести промивання 1-2% розчином оцтової кислоти.

    У разі потрапляння препаратів в очі їх слід ретельно промити водою чи 2% розчином питної соди або борної кислоти, за ураження очей аміаком – 0,5% розчином галуну, якщо є різкий біль – закапати 1-2 краплі 30% розчину альбуциду.

    Якщо пестицид потрапив на шкіру, його слід негайно змити водою або, не розмазуючи, зняти ватою, марлею, а потім обмити водою з милом.

    У разі ураження шкіри аміаком – обмити обпечені ділянки водою, накласти примочки з 5% розчину оцтової або лимонної кислоти.

    До теми: З 1 липня «Укрпошта» підвищує тарифи на відправлення

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!