Після 2022 року вплив Кремля в Угорщині посилився, – Politico

 • До повномасштабного вторгнення Росії в Україну стосунки між Орбаном і Москвою були розвиненими, але не настільки глибокими.

  Угорщина поглиблює відносини з РФ. Як приклад, видання Politico звертає увагу на фінансову угоду ФК “Ференцварош” з “великою міжнародною фірмою”. Вказується, що йдеться про компанію “Газпром”. Водночас, за рахунок російських кредитів, компанія найбільшого олігарха Угорщини Лорінца Месароша Mészáros és Mészáros Kft опікується атомною електростанцією “Пакш-2” вартістю 12,5 мільярдів євро, передає УНН.

  Угорщина відчуває посилення впливу РФ всередині країни. На сьогодні про перехід на новий рівень свідчать деякі фактори.

  В Угорщині було оголошено, що “велика міжнародна фірма” надасть істотне фінансування найбільшому (і пов’язаному з урядом) футбольному клубу Угорщини “Ференцварош”, – зазначається, що угода пов’язана з російським нафтовим гігантом “Газпром”.

  Найбагатший олігарх Угорщини Лорінц Месарош (припускають, як друг дитинства Орбана) і його компанія Mészáros és Mészáros Kft отримала контракт на будівництво в країні атомної електростанції “Пакш-2”. Йдеться про довгостроковий проєкт вартістю 12,5 мільярда євро, який здебільшого фінансують коштом кредитів з боку РФ.

  Діяльність федеральної служби безпеки Росії в Угорщині була значною мірою фрагментованою: як пише Politico, була зосереджена на залученні якомога більшої кількості місцевих помічників у країні.

  “На сьогодні Угорщину вважають “тихою гаванню” для російських шпигунів; у Москви є прямий зв’язок з урядом Орбана “, – звертає увагу автор матеріалу.

  Читайте також: Путін прагне захопити острів Готланд та повністю контролювати Балтійське море, – головнокомандувач Швеції

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!