Пливи, рибко, далеко-далеко: на Прикарпатті чоловік відпустив лосося дунайського

 • Риболовля – одне з найбільш поширених чоловічих захоплень. Кажуть, що справжній рибалка може безкінечно дивитися, як клює і ловиться риба.

  Що ловити рибу цікаво, добре знає і 33-річний житель Перегінського Микола Мельник, рибалка з чималим стажем. Нещодавно він приємно здивувався своєму улову на річці Лімниця: чоловік упіймав лосося дунайського. Але майже одразу відпустив його у воду. Він закликає й інших рибалок зберегти цей вид риби.

  “Я рибалю вже понад 25 років, – каже Микола. – Того дня рибалив у Перегінському біля моста. Ловив рибу тоді на спінінг, блешня caperlan 7 мм (ті чоловіки, які займаються риболовлею, мене зрозуміють)”.

  Чоловік зауважив, що спочатку й сам не зрозумів, якого виду рибу піймав. Та за допомогою інтернету довідався, що це лосось дунайський, найцінніша риба річок басейну Дунаю, що витікають із Карпат. Відомий цей вид також під назвою головатиця.

  Микола зазначає, що раніше він не ловив і не бачив лосося у місцевих річках. Упіймати такого красеня рибалці вдалося вперше у житті. А от його друзі та односельці неодноразово ловили лосося цього ж виду – навіть по декілька штук.

 • Рибалка закликає небайдужих краян відпускати випадково впійманого лосося назад у воду. Перегінчанин вважає, що недоцільно виловлювати молодих рибин, бо це зменшує популяцію виду. Лосось особливо бажаний у водоймах, заселених малоцінною рибою. Але, як свідчить практика, багато хто не знає правил рибальства або свідомо порушує їх.

  “Після нас – професійних рибалок чи рибалок-любителів – будуть наші діти, і ми зобов’язані подбати про кращий стан водойм. Дуже важливо дбайливо ставитися до природи і дотримуватися закону”, – наголосив Микола Мельник.

  Мар’яна ЛОКАТИР

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!