Польща готує спеціальний закон про українських біженців

 • Вже наступного тижня польський уряд внесе у Сейм спеціальний законопроект, який стосуватиметься прав та гарантій для біженців з України.

  Законопроект має дати відповідь на ключові питання, що стосується правових підстав перебування українців у Польщі. Що дозволено робити мігрантам? Скільки часу вони можуть легально перебувати в Польщі та які у них права? 

  Зважаючи, що ця проблема виникла лише в останні дні, законопроект готується в терміновому режимі. Тому поки невідомо, які саме соціальні гарантії плануються надати українцям, пише “Українська правда”.

  Однак представники правоохоронних організацій, які залучені до розробки цього документа, вже відзначають його два недоліки, які треба терміново виправити.

  Перша проблема – дискримінація українців, яки прибули до Польщі до 24 лютого. На статус біженця можуть претендувати лише ті, хто прибув у Польщу від початку агресії РФ. Натомість ті, хто знаходився у Польщі раніше такого права не матимуть, хоча часто вони також вже не мають можливості повернутися додому.

  Друга проблема – захист дітей, що прибули до Польщі без документів. Уряд пропонує соціальні виплати польським родинам, які взяли до себе українських дітей. Проте у випадку дітей без документів ця норма не працюватиме.

  Нагадаємо, за даними польської влади, наразі в країну прибуло біля 600 тис українців. Офіційна Варшава не виключає, що у майбутньому кількість біженців може піти на мільйони. 

  Читайте також: 

  Калушан просять утриматися від негативу до переселенців-чоловіків

  Франківські волонтери на вокзалі роздають біженцям їжу та засоби гігієни

  На Івано-Франківщині прийняли вже понад 26 тисяч біженців

  На Прикарпаття прибула гуманітарна допомога від Червоного Хреста з Румунії

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!