Понад чотири мільйони отримали Печеніжинська і Білоберізька ОТГ із Держбюджету

 • Печеніжинській ОТГ надійшло два мільйони 450 тисяч гривень, Білоберізькій ОТГ – понад один мільйон 762 тисяч гривень – прикарпатські об’єднані територіальні громади отримали гроші з резервного фонду Державного бюджету на подолання наслідків повені.

  Однак використовувати ці кошти для відновлення пошкоджених негодою об’єктів громади зможуть не раніше ніж через пів місяця, розповів в ефірі “Суспільного”, голова Печеніжинської ОТГ Ігор Довірак.

  Оперативному освоєнню бюджетних коштів, за його словами, завадять тривалі бюрократичні процедури. Зокрема, громадам треба скласти проєктно-кошторисну документацію і пройти експертизу (у тих випадках, коли обсяг збитків складає більш ніж 300 тис. грн).

  Експертиза завжди дає свої зауваження. Треба тиждень, а то й більше, щоб усунути помилки у проєктно-кошторисній документації. Потім маємо подати документи на “ProZorro” для того, щоб ми пройшли переговорну процедуру, яка передбачає шість днів. Тоді відповідний пакет документів подаємо в Казначейство. Після цього протягом 15 днів можемо визначити замовника, а замовник визначить підрядника, який буде усувати наслідки і виконувати відповідні роботи” – каже Ігор Довірак. 

  З одного боку, бюрократична тяганина ускладнює процес освоєння бюджетних коштів. З іншого, переконує голова Печеніжинської ОТГ, убезпечує від покарання тендерні комітети, які працюватимуть у громадах. Бо, якщо будуть допущені порушення Закону України “Про державні закупівлі”, кожному члену такого комітету доведеться сплатити 25 тисяч гривень стягнення, а голові – 35 тисяч гривень.

  Перешкодою до використання коштів із резервного фонду Державного бюджету голова Білоберізької ОТГ Дмитро Іванюк назвав також зволікання громад зі складанням переліків постраждалих від повені об’єктів. Як він повідомив, ця процедура тривала майже два тижні.

 • Поки громади не отримали дозволів на використання державних коштів, найбільш важливі роботи з ліквідації наслідків повені намагаються робити власними силами. На це з бюджету Печеніжинської ОТГ спрямували 200 тис. грн, зі скарбниці Білоберізької ОТГ – 250 тис. грн.

  До теми: Із вересня українським лікарям збільшать зарплату

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!