Повітряна тривога в готелі «Надія»: чому гість франківського готелю не зміг потрапити в укриття

 • Вже шостий місяць в Україні триває війна, сигнали повітряної тривоги лунають мало не щодня, окупанти обстрілюють як військову, так і цивільну інфраструктуру.

  Під загрозою ракетного удару знаходяться усі будівлі, в тому числі і готелі. Але прикрі випадки стосовно того, що люди не знають, як діяти під час тривоги трапляються і досі.

  До редакції «Галицького кореспондента» звернувся Микола Красуля з Кривого Рогу. Він розповів про те, що під час сигналу повітряної тривоги укриття та аварійні виходи з франківського готелю «Надія» були зачинені…

  За словами чоловіка, 31 липня 2022 року він прибув до м. Івано-Франківськ з робочим відрядженням та оселився в «Надії». Під час поселення йому повідомили, що укриття знаходиться у Національному драмтеатрі ім. Франка. І це все. Про якісь додаткові правила він дізнався пізніше.

  Коли пролунав тривожний сигнал, то він спустився не одразу. А коли зійшов вниз, то дізнався, що готель повністю зачинився. Відтак він не міг навіть вийти з готелю. Мовляв, у нього було всього 15 хвилин, щоб спуститися і піти в укриття. Однак, акцентує, під час заселення його не повідомили про ці правила. І він не знав, що опиниться у такій ситуації.

  «Мені вдалось знайти декількох працівників (охоронець та дві працівниці ресторану), які повідомили, що всі двері в готелі зачинені і ключів, щоб відчинити будь-які з них, вони не мають. Тож вийти мені з приміщення готелю до закінчення сигналу «повітряна тривога» не вдасться», – розповів чоловік.

  Він дійсно впродовж 40 хвилин шукав вихід і так і не знайшов. Під час цієї тривоги вибухи пролунали у Львівській області, відтак чоловік ще дужче розуміє, що йог перебування в готелі було дійсно небезпечним.

  «Під час пошуку виходу з готелю (17-50 – 18-30) я не побачив жодної позначки, вказівника, на яких би було позначено, через які саме двері я повинен був евакуюватись з приміщення готелю. І персонал, який залишився в готелі, не подбав про мою безпеку та не зміг зв’язатись з ким-небудь, хто б відчинив будь-які двері готелю», – продовжує пан Микола.

  Так, у нього склалося враження, що всі правила в готелі зроблені для того, щоб подбати про матеріальні цінності готелю, а не його гостей. А ще дужче йому неприємно, що ніхто так і не захотів вибачитися за цей прикрий випадок.

  Щоб зрозуміти, що сталося того дня, «Галицький кореспондент» звернувся до директорки готелю «Надія» Маргарити Бойко. Керівниця пояснила, що після оголошення тривоги, усіх гостей евакуйовують. І на це дійсно дається 15 хвилин.

 • Клієнт, каже, трохи заспав. Відтак на той момент, коли він спустився, вони все зачинили. Але була можливість вийти через чорний вхід, втім він нею не скористався, напевне тому, що не ознайомився із планом евакуації.

  «Є план евакуації, де йдеться про те, де розташований запасний вхід і вихід, де саме проводиться збір в холі тощо. У кожному номері ці плани евакуації є. І роз’яснювальні інструкції теж є в номерах, – каже директорка «Надії».

  Тому, якщо клієнт не встиг за якихось обставин за 15 хвилин зібратись, що і сталося у цій ситуації, то є аварійні виходи, які відчиняються автоматично.

  Відтак, каже Маргарита Бойко, він міг покинути готель, щоб знайти найближче укриття самостійно. І вони не закривали всі входи, як здалося клієнту.

  Також, додають в готелі, цей випадок обговорили з усіма працівниками, щоб надалі не було подібних ситуацій. Адже цінують кожне життя.

  Читайте також: Укриття в Івано-Франківську: чому зник доступ до карти і як бути?

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!