Право жити без болю: у Франківську відкрилась фотовиставка, присвячена невиліковно хворим

 • 4 жовтня в Івано-Франківську відбулось відкриття фотовиставки київського фотографа-документаліста Русі Асєєвої «Право жити без болю». Виставка організована Благодійним фондом «Мати Тереза» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках відзначення Всесвітнього Дня паліативної допомоги.

  Руся Асєєва – волонтер, український фотограф-документаліст, автор фотопроектів «Життя, як воно є», «Діти, яких не існує», «Рідкісні таланти». Кілька років у різних містах України Руся документувала будні дитячих онкологічних відділень лікарень, а також паліативних пацієнтів у відділеннях дорослого хоспісу Івано-Франківська та Києва. До експозиції увійшло понад 50 робіт фотографа. Вони виставлятимуться у фортечній галереї “Бастіон” до 11 жовтня.

  “У цьому проекті мова йде про паліативних пацієнтів – як про дорослих, так і про дітей. Зйомки проводились в дитячому відділі Київського інституту раку, в Івано-Франківському дорослому хоспісі. Проблема відсутності обезболюючих препаратів стоїть дуже гостро, а ті, що є в наявності і дозволені законом, часто недостатньо ефективні. Люди страждають, помирають в страшних муках. На це боляче дивитись. Крім цього, моя ціль – донести до наших людей суть проблеми. Ми проводили соцопитування, і з’ясувалось, що значна кількість людей взагалі не знає значень слів “хоспіс” та “паліативна допомога”, – розповіла фотограф Руся Асеєва.

  Директор департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації Мирон Матейко, який теж прийшов на виставку, повідомив про страшну статистику: в області наразі є 22 тисячі онкохворих людей. З них щороку помирає близько 26%.

  “Точні цифри по всій області я зараз привести не можу. Але в Галицькому районі кілька років тому щомісяця помирало 10-12 онкохворих”, – додав Мирон Матейко.

  dsc_9285 dsc_9286 dsc_9287 dsc_9288 dsc_9289 dsc_9294 dsc_9297 dsc_9299 dsc_9303 dsc_9305

  До теми: Велика історія маленького Оскара.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!