Професор ПНУ презентував унікальний посібник

 • Днями у Науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулася презентація унікального посібника – “Церковнослов’янська мова. Буквар та читанка”.

  Автор видання – Ярослав Мельник, кандидат філологічних наук, професор кафедри загального та германського мовознавства факультету філології Прикарпатського національного університету, повідомляють в університеті.

  “Цей посібник – це ключ до нашої історії!, – наголосив автор, професор Ярослав Мельник під час онлайн-презентації, – Книга писалася п’ять років. Всі шрифти виконані мною вручну. Цей посібник може підштовхнути наших істориків до вивчення рукописних і кириличних джерел, які знаходяться, зокрема, в архівах в Туреччині. Ми зможемо більше дізнатися про нашу історію. Людина, котра матиме цю книгу, зможе без сторонньої допомоги зрозуміти, збагнути текст документу чи будь-який інший текст минулого”.

  Варто зазначити, що посібник із церковнослов’янської мови охоплює 1100-літню історію розвитку кирилиці, відображає зміни графічної системи та традиції подачі тексту. Також видання містить розділ для вправ – “Читанка”. Книга  зорієнтована на широке коло читачів – від молодшого шкільного до поважного віку, а також усіх, кого цікавлять історія, релігія, література, культура східних слов’ян.

  Автор розповів, що в процесі підготовки видання зробив акцент і на методичну складову – “намагався зробити так, щоб цей посібник був зручним у користуванні усім – від людини дитячого віку, котра робить перші кроки, осягаючи граматику, до людини похилого віку, котра хоче звернутися до джерел”.    

 • Читайте також: «Ad Libitum»: Богдан Томенчук презентував у Франківську поетичну збірку (фото)

                 

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!