Прикарпатці заборгували близько 180 млн грн за газ

 • Заборгованість споживачів Івано-Франківщини за спожитий природний газ за опалювальний сезон 2015-2016 рр. зросла на 90,2 млн грн, повідомляє прес-центр ПАТ Івано-Франківськгаз.

  Станом на 1 квітня поточного року складає майже 181,2 млн грн. Це в 1,5 рази більше, ніж в аналогічний період минулого року.

  газ

  Найбільшими боржниками за газ є: побутові споживачі – 146,5 млн грн. (80%),  бюджетна сфера – 32,2 млн грн. (18 %) та промисловість – 2,5 млн грн. (2 %). Серед населення, найпроблемнішими споживачами залишаються мешканці багатоповерхівок

  «Переважна більшість споживачів – 74% – боргують за газ до 500 грн., ще 26 % – від 500 і більше. Найбільшими боржниками є мешканці Івано-Франківська – 66,5 млн грн (це 45,4 % від загальної суми боргу), Коломиї та Коломийського району – 24,2  млн грн (16,8 %)», –  розповідає директор ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» Юрій Пилипів.

  Тенденцію до постійного зростання кількості боржників серед усіх категорій споживачів, спровокувало різке збільшення ціни на блакитне паливо.

  Тим не менше, у випадку, якщо споживач нарощуватиме борги за блакитне паливо, газове господарство змушене буде йти на вимушений крок – після письмових попереджень відключати боржників від газопостачання. Протягом шести місяців опалювального сезону від газопостачання були відключені 1460 споживачів. Як правило, це матеріально забезпечені люди. Ще 250 справ боржників були передані до суду.

  Нагадаємо, що в Україні збільшилася заборгованість із виплати заробітної плати.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!