Прикарпатець з інвалідністю продавав зброю, щоб зібрати гроші на протез

 • Косівський районний суд виніс вирок жителю Космача, який незаконно продавав зброю іншим людям.

  Як стало відомо під час досудового розслідування, у травні та червні 2020 року чоловік, котрий є пенсіонером та має першу групу інвалідності, чотири рази продавав зброю – мисливський карабін, пістолети та револьвери.

  Так, 07.05.2020 близько 16:30 години в с.Космач Косівського району Івано-Франківської області, діючи умисно, усвідомлюючи протиправний та суспільно-небезпечний характер своїх дій, без передбаченого законом дозволу збув особі шляхом продажу за ціною 1100 доларів США мисливський карабін із оптичним прицілом.

  20.05.2020 близько 11:00 години чоловік в с.Космач Косівського району Івано-Франківської області, діючи умисно, усвідомлюючи протиправний та суспільно-небезпечний характер своїх дій, без передбаченого законом дозволу збув іншому покупцеві шляхом продажу за ціною 1300 доларів США пістолет ТТ.

  03.06.2020, приблизно об 11:15 годині зловмисник у с.Космач Косівського району Івано-Франківської області, діючи умисно, усвідомлюючи протиправний та суспільно-небезпечний характер своїх дій, без передбаченого законом дозволу продав за ціною 1350 доларів США пістолет ПМ та магазин до пістолета ТТ із патронами в кількості вісім штук.

  04.06.2020 року, приблизно о 14:55 годині ОСОБА_1 , перебуваючи на автомобілі марки Fiat Scudo, моделі 220 L білого кольору, 1999 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_5 , в присілку Рушір с.Космач Косівського району Івано-Франківської області, діючи умисно, усвідомлюючи протиправний та суспільно-небезпечний характер своїх дій, без передбаченого законом дозволу збув ОСОБА_3 шляхом продажу за ціною 500 доларів США та 16200 гривень револьвер системи «Наган» та патрон до нього.

  Після цього в домі чоловіка провели обшук. Правоохоронці виявили порох, набої різноманітних калібрів, а також саморобний пістолет. Експертиза визнала його саморобним однозарядним нарізним пістолетом з нерухомим стволом та поздовжньо-ковзаючим затвором, замаскованим під авторучку, призначеним для стрільби патронами кільцевого запалення до нарізної вогнепальної зброї калібру 5,6 мм.

 • Обвинувачений у судовому засіданні свою вину визнав повністю, підтвердив факти і обставини вчинення кримінальних правопорушень. Він сказав, що продавав вогнепальну зброю, оскільки потребував коштів для операції для себе (має низку захворювань, зокрема, очей та нижніх кінцівок) та задля допомоги іншим людям з інвалідністю у проведенні операцій і протезування, щиро розкаявся у вчиненому та просив суд про поблажливість до нього.

  Обставинами, які пом’якшують покарання, суд визнав щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, вчинення кримінального правопорушення при збігу обставин тяжкого матеріального становища та потреби у лікуванні і протезуванні обвинуваченого. 

  Тож 5 жовтня 2021 року Косівський районний суд виніс вирок. Чоловіка визнали винним у незаконному поводженні зі зброєю, призначили покарання у вигляді трьох років позбавлення волі – але згідно ст.75 ККУ одразу ж звільнили від відбування покарання. Втім, він повинен буде сплатити 17 тисяч гривень – вартість всіх експертиз по справі.

  Читайте також: На Верховинщині чоловік вкрав у сусідів п’ять корів

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!