Прикарпатські депутати розійшлись у думках щодо Саакашвілі

 • Сьогодні, 15 вересня, в Івано-Франківську відбувається сімнадцята сесія обласної ради.

  Серед перших питань порядку денного депутати розглянули чотири звернення до ВРУ, Кабміну та президента.

  Це внесення змін до Бюджетного кодексу України, внесення борщівника Сосновського до переліку регульованих шкідливих організмів, ситуація з гірськими рятувальниками, недопущення переслідування активістів за громадську і політичну діяльність, недопущення передачі у концесію державних лісогосподарських підприємств.

  Щоб відстояти останнє з цих питань, перед стінами адмінбудівлі навіть зібрались працівники лісової галузі, котрі протестують проти передачі підприємств у концесію.

  Голова ОУЛМГ Руслан Осташук назвав концесію приватизацією, та наголосив, що це призведе до тотального захоплення лісів. Депутат облради Святослав Никорович попросив поставити на голосування звернення представників лісопереробної галузі. На це йому відповів голова обласної ради Олександр Сич.

  “Це не моя хата і не моя особиста власність. Я не можу ставити всі звернення, це мають робити депутати, а не громадські організації”, – наголосив на важливості дотримання регламенту політик.

  Депутати проголосували за чотири аполітичних звернення, зі змістом яких можна ознайомитись за вищенаведеними посиланнями. Щодо питання ж Саакашвілі, яке об’єднали з переслідуванням активістів, думки депутатського корпусу розійшлися.

  Представник “БПП” Остап Дзеса наголосив, що його фракція не братиме участь у “цьому фарсі”, маючи на увазі звернення №3. А Василь Попович зі “Свободи” назвав ситуацію з Саакашвілі “банальним цирком, який відбувається з метою відвернути увагу від важливих проблем”.

  Висловив свою думку з цього політичного питання й народний депутат України Юрій Соловей.

  “Думка людей по ситуації з Саакашвілі така: вони засуджують дії як Міхаїла, так і людей, які його підтримували. Треба ставити інтереси держави вище за політичну боротьбу. Ми сьогодні цим зверненням хочемо легітимізувати дії на кордоні – а це ж абсолютно не державницька позиція!”, – наголосив нардеп.

  Голова ОДА Олег Гончарук сказав, що категорично не підтримує прорив кордону Міхеїлом Саакашвілі, та додав, що не можна, щоб обласна рада підтримувала такі протизаконні дії, і що зі звернення потрібно виключити речення щодо переслідування активістів речення про Саакашвілі.

  Михайло Іваночко зі “Свободи” виступив проти “будь-яких іноземних зайд” та закликав “обирати українців на своїй, Богом даній землі”. А Олександр Сич наголосив, що у зверненні взагалі нема ні слова про перетин кордону Міхеїлом Саакашвілі, а лише про позбавлення його громадянства.

  В результаті обласна рада не змогла виключити зі звернення щодо переслідування активістів речення про Саакашвілі та проголосувати за нього – адже за таку зміну проголосувало лише 29 депутатів. Звернення було проголосовано майже без змін.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!