У цей складний час діти потребують особливої уваги з боку батьків. Як правильно говорити з ними про війну, щоб зменшити наслідки психологічної травми – розповіли психологи поліції Івано-Франківщини.
Що робити дорослим, щоб заспокоїти та підтримати дитину?
– Демонструйте надійність. Дорослому потрібно продемонструвати надійність: варто сказати дитині, що ви зробите все, щоб захистити себе і її від небезпеки.
– Грайте ігри, виконуйте з дитиною заспокійливі вправи. Можна грати настільні ігри, малювати, грати у слова, а також ігри в телефоні, в яких залучене просторове сприйняття.
– Пояснюйте дитині про важливість бути зібраними та допомагати одне одному. Необхідно пояснити дитині складність ситуації, пояснити, що сталося те, чого ми боялися, тому важливо бути зібраними та допомагати одне одному.
– Дитина може відчувати злість, агресію, страх. Навчить її ділитися з вами страхами та переживаннями. Дайте їй можливість висловити свої емоції. Скажіть, як самі себе почуваєте, що боятися – це нормально, на своєму прикладі покажіть, що страх – це нормальна реакція на ненормальні обставини.
– Коли дитина відчуває розпач чи страх, в неї виникає бажання поділитися своїми переживаннями з дорослими, щоби понизити градус особистої тривожності. Тому не ігноруйте і не ухиляйтеся від запитань, але й не лякайте їх, коли будете відповідати.
Читайте також: У Ямницькій громаді всю ніч шукали зниклу семирічну дитину