Прикарпатські собаки-детектори допомагатимуть правоохоронцям на деокупованих територіях

 • Без них не обходяться слідчо-розшукові заходи та патрулювання. А ще вони виявляють заборонені речовини і навіть затримують злочинців.

  Чотирилапі побратими прикарпатських поліцейських – службові собаки – допомагатимуть правоохоронцям і на звільнених від окупації територіях: нестимуть службу на блок-постах та допомагатимуть виявляти вибухонебезпечні речовини, пише «Галицький кореспондент» з посиланням на поліцію області.

  Службові собаки не мають звання та орденів. Зате на їхніх рахунках уже сотні розкритих злочинів. Вівчур Алтай – улюбленець прикарпатських кінологів.

  «Побачив його маленьким в приятеля і одразу зрозумів – цей вівчур буде вірним другом та надійним помічником» , – розповідає старший інспектор-кінолог Валерій Сеньків.

  Так і сталося. Енергійний пес за свої 4 роки розкрив уже з десяток злочинів: від крадіжок та грабежів – до затримання ґвалтівника.

  «Це було в одному з районів області. Виїхали на місце події з Алтаєм. Він взяв запаховий слід ґвалтівника. І почав обстежувати територію. Потім звернув в сторону лісу і піднявся на таку горбисту місцевість, а десь через 500-600 метрів, у кущах знайшов підозрюваного. Так, десь за годину, ми його і затримали», – пригадує Валерій Сеньків.

  Алтай – розшукова собака. Тож і виїжджає переважно на місця подій зі слідчо-розшуковими групами.

  Загалом у прикарпатських кінологів 25 чотирилапих побратимів. Вони – надійні помічники під час розшуку людей. А ще неодноразово допомагали знаходити вибухівку чи заборонені речовини. З ними раніше виїжджали в зону антитерористичної операції. А тепер вони допомагатимуть правоохоронцям на деокупованих територіях.

  Нагадаємо, Прикарпатські криміналісти продовжують працювати на звільнених від російської окупації селах та містах України.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!