Прикарпатців просять не панікувати й не скуповувати йод

  • ДУ “Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ” звертається до громадян із проханням зберігати спокій і не скуповувати в аптеках препарати йоду, а в магазинах – йодовану сіль.

    Йодна профілактика здійснюється лише після офіційного оповіщення в ЗМІ, пише “Галицький кореспондент“.

    Також на сторінці центру надали декілька порад:

    Перебуваючи на вулиці, негайно захистіть органи дихання хусткою (шарфом). Прийшовши додому, помістіть верхній одяг та взуття у пластиковий пакет, прийміть душ. Закрийте вікна та двері. Увімкніть телевізор та радіоприймач для отримання додаткової інформації про аварію.

    Загерметизуйте вентиляційні отвори, щілини на вікнах (дверях) і не підходьте до них без потреби. Зробіть запас води у герметичних місткостях. Відкриті продукти загорніть у поліетиленову плівку та помістіть у холодильник (шафу). Для захисту органів дихання використовуйте респіратор, ватно-марлеву пов’язку або підручні вироби з тканини, змочені водою для підвищення їх властивостей, що фільтрують.

    “Йодна профілактика здійснюється лише після офіційного оповіщення в ЗМІ і полягає у введенні в організм людини препаратів стабільного йоду в разі радіаційної аварії та за умови впливу на людину радіоактивних ізотопів йоду. Йодна профілактика застосовується до моменту впливу радіоізотопів йоду або протягом перших 6 годин після поглинання радіації щитоподібною залозою.
    У надзвичайних ситуаціях, за відсутності таблетованої форми калій йодиду, як виняток (!), можуть бути використані інші препарати, що містять йод: спиртовий розчин йоду та розчин Люголя”, – йдеться в дописі.

    Оптимальний ефект йодної профілактики досягається при приймані препарату за 6 і менше годин до надходження радіації. Приймання препарату одночасно з надходженням “хмари” залишається ефективним та через 6 годин після інгаляційного надходження приводить до 2-х кратного зниження дози.

  • “Звертаємо увагу, що нераціональне приймання препаратів йоду може призвести також до негативних наслідків. Примати лише у разі радіаційних аварій та одноразово і відповідно до спеціальних рекомендацій”, – наголошують в дописі.

    До теми: Радіація: що робити, поради експертів 

    ЗАЕС: радіацію може рознести будь-куди, – Міндовкілля

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!