Прикарпатців просять не зривати й не продавати первоцвіти

 • Державна екологічна інспекція в Карпатського округу розпочала щорічну традиційну операцію «Першоцвіт» – посилили державний контроль у галузі збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу.

  Про це інформує інспекція на своїй сторінці у соціальній мережі.

  Державні інспектори з охорони навколишнього природного Карпатського округу передусім зосереджують свою роботу на проведенні перевірок в місцях зростання червонокнижних первоцвітів, особливо – на територіях об’єктів природно-заповідного фонду.

  Також спільно з представниками нацполіції, громадськістю та ЗМІ проводитимуться рейдові перевірки в місцях збуту декоративних рослин та на шляхах перевезення.

  Відповідальність за порушення законодавства у сфері охорони, використання та відтворення рідкісних і червонокнижних видів рослинного світу, передбачена статтею 88-1 та статтею 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладання штрафу на громадян від 510 гривень до 3655 гривень з конфіскацією незаконно добутого.

  Постановою КМУ від 07.11.2012р. №1030 визначена компенсація за шкоду, заподіяну внаслідок добування, знищення або пошкодження червонокнижних рослин, а також за знищення чи погіршення середовища їх зростання, – від 49 гривень за кожну трав’янисту рослину.

  До теми: Дерев’яні храми Франківської громади можуть обладнати системою пожежної сигналізації

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!