Учасники заходу презентували результатів співпраці ОТГ із програмою USAID DOBRE та плани реалізації програми у громадах. Також вони обговорили напрямки подальшого співробітництва, такі як впровадження мікропроектів в ОТГ та підвищення якості послуг.
“Ми і надалі плануємо допомагати об’єднаним громадам Івано-Франківщини ставати кращими та ефективнішими. Я завжди приїжджаю сюди як додому, адже народився у невеликому містечку в горах. І мені приємно бачити, що у вас працюють маленькі спільноти активних людей, як вони стають справжніми громадами. Гірські ОТГ завжди стикаються з викликами, які набагато важчі, ніж у інших громадах. І до їх проблем треба підходити по-іншому”, – розповів Беррі Рід, керівник програми DOBRE.
Програма DOBRE працює в 7 областях України: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській. DOBRE надає пряму допомогу об’єднаним територіальним громадам у цих областях.
“Однією з ключових реформ в Україні є децентралізація, яка успішно впроваджується протягом останніх років. З 59 запланованих громад вже утворено 30. Дуже важливим є успішний розвиток нових громад, а не лише їхнє утворення. 2019-й рік стане завершальним у сфері об’єднання сіл і міст у ОТГ. Тому підтримка наших іноземних партнерів для нас є дуже важливою. Міжнародний досвід допомагає громадам покращити рівень життя простих людей. Переконаний, що наші ОТГ стануть взірцем для всієї України”, – додав Олег Гончарук, голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації.
В Івано-Франківській області програма впроваджується в десяти ОТГ – Печеніжинській, Білоберізькій, Старобогородчанській, Верхнянській, Більшівцівській, Нижньовербізькій, Тлумацькій, П’ядицькій, Ланчинській та Дзвиняцькій.
Голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич також відзначив успіхи програми DOBRE.
“DOBRE – воно і в Африці DOBRE. Тому я побажаю ще більше добра мешканцям Прикарпаття. Підхід дуже правильний – громади повинні бути економічно самодостатніми, а для цього потрібно добре розуміти напрямки розвитку. І програма USAID допомагає громадам зрозуміти, куди рухатись і як розвиватися. Ми робимо все, щоб самоврядування в Україні було не “постсовєтським”, а по-справжньому демократичним. Бо, знаєте, як кажуть – демократія в Україні це як НЛО: ніхто не бачив, але всі про це говорять. Тож давайте будувати справнжю демократію”, – сказав Олександр Сич.