Прикарпаття у трійці областей із найгіршими показниками вакцинації проти поліомієліту

  • В Україні фіксують випадки зараження дітей поліомієлітом. На брифінгу в Івано-Франківській обласній державній адміністрації сьогодні, 27 січня, говорили про симптоми хвороби та що робити, якщо щеплення не зробили вчасно.

    Як зазначив директор департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Ігор Дмитренко, поліомієліт – важке інфекційне невиліковне захворювання.

    “Перші випадки зафіксували в Закарпатській та Рівненській області. Хочу звернути увагу, що щеплення від поліомієліту важливе. Це потрібно для того, щоб хвороба дітей не вражала. Ліків проти неї не існує у світі. Для того, аби вберегти їх, потрібно вакцинуватись”, – каже Дмитренко.

    Директор акцентує на тому, що за 2021 рік на Прикарпатті 70% провакцинованих дітей віком до 1 року 3 дозами та діти 18 місяців та 6 років 72,8%.

    “Ми входимо у трійку областей з найгіршими показниками вакцинації проти поліомієліту. Я хочу звернутись до батьків: приходьте у пункти щеплення та вакцинуйте дітей. Насамперед, щоб вберегти себе та дітей потрібно провакцинувати 95% всіх дітей. Хочу закликати батьків, якщо порушився календар щеплень, приходьте і відновіть його”, – каже Ігор Дмитренко.

    Лариса Підвербецька, головний спеціаліст з організації педіатричної допомоги департаменту охорони здоров’я каже, що викликається хвороба трьома типами поліовірусу.

    “Коли восени 2021 року були зафіксовані перші випадки поліомієліту ВООЗ провела дослідження і опитувала батьків щодо обізнаності про поліомієліт і встановили, що такі три області як Тернопільська, Львівська та Івано-Франківська, там 17% батьків опитаних не знають, що це хвороба і які заходи проводяться, аби вберегти дітей”, – говорить Підвербецька.

    За її словами хворіють діти в основному до 5 років. Можливий варіант, коли хворіють і дорослі.

    “Вірус потрапляє фекально-оральним шляхом в організм, через брудні руки та воду. Може потрапити і повітряно-крапельним шляхом. Небезпечні саме носії, бо вони виглядають здоровими, але є носіями хвороби”, – зазначає спеціаліст.

    Лариса Підвербецька говорить, що прояви хвороби типові для гострого респіраторного захворювання або для гострого кишкового захворювання: висока температура, блювота тощо.

    “В однієї дитини зі ста може проявлятись паралітична форма. Якщо ваша дитина хворіє ГРЗ, стан покращився, а через два дні може проявлятись інші симптоми: чи не появилась млявість, як дитина відповідає, наскільки зв’язані слова, оглянути її. Може бути асиметрія обличчя”, – зауважує Підвербецька.

    Та найосновніше – це активність дитини. На повторному підйомі температури у дитини можуть проявлятись в’ялість, може бути паралічі і аж до атрофії м’язів.

    Лікарі наголошують на необхідності вакцинації від цієї хвороби.

    Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень дитина має отримати 6 доз вакцини від поліомієліту у такому віці:

    •  у 2 та 4 місяці від народження — інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ);
    •  у 6 та 18 місяців, а також у 6 та 14 років — оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ).

    Обидві вакцини, ІПВ й ОПВ, формують імунітет до поліомієліту. ІПВ вводиться за допомогою ін’єкції. Вона запобігає розвитку клінічних проявів інфекції у разі потрапляння поліовірусу до центральної нервової системи, таким чином захищаючи від паралічу.

    ОПВ випускається у формі крапель, які крапають у ротову порожнину дитини. Ця вакцина формує імунітет в кишківнику й у такий спосіб захищає від зараження і запобігає передачі вірусу

    До теми: черговий антирекорд: за минулу добу на Прикарпатті 2862 підтверджених випадків COVID-19

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!