Привласнення храму на Довженка: франківські парафіяни ПЦУ будуть судитися

 • Сьогодні суд задовільнив скаргу громади ПЦУ про те, щоб відкрити кримінальну справу за привласнення чужого майна. Мова про приміщення храму на вулиці Довженка.

  Як повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, громада свого часу прийняла рішення повністю перейти від московського патріархату в Православну церкву України.

  В законний спосіб оформили право власності на всю будівлю та землю на вул. Довженка. Зараз йде судовий спір, щоб громада ПЦУ могла повноцінно здійснювати своє право на служіння саме на вул. Довженка.

  «Якщо було б сприяння держави, то це можна було б зробити набагато швидше. На жаль, сьогодні законодавець не передбачив іншого способу, окрім того, щоб відстоювати інтереси у суді. Нагадаю, що таку ж довгу боротьбу ми мали і з приміщенням на вул. Чорновола, 6. Довгі 4 роки громада відстоювала право повернення у власність колишнього дитсадка, яке довгий час окуповували московські прислужники», – переконаний мер.

  Нагадаємо, на місці колишньої єпархії Української православної церкви московського патріархату, що розташовувалась по вулиці Чорновола, 6, тепер розкидана цегла, що лиш нагадує про колишній храм.

  В цій будівлі до того, коли її демонтували, розміщувалась єпархія УПЦ МП, а ще раніше – дитячий садок. Це приміщення їм передали ще далекого 20 грудня 2006 року до завершення будівництва храму на вулиці Довженка.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!