Пунктир забудови

  • На сесії Івано-Франківської міськради наприкінці минулого року депутати пересварилися через питання порядку денного щодо надання згоди на розробку 16 детальних планів територій (ДПТ) одним рішенням. У проекті рішення не було вказано жодної конкретики, крім адрес. У звязку з цим ми вирішили докладніше дізнатися про ці 16 ДПТ, які стали каменем спотикання на минулому засіданні.

    Голова фракції «Свобода» Роман Онуфріїв та його оточення забажали, щоб це питання перенесли на наступне засідання сесії. Мовляв, треба, аби кожен ДПТ мав візуалізацію (карти, схеми). Міський голова Руслан Марцінків спершу наполягав, аби питання не переносили, але потім погодився з перенесенням. При цьому він тричі оголошував перерву і покидав залу. Врешті депутати підтримали пропозицію щодо перерви в роботі сесії. Відтак завтра, 20 січня, вони розглянуть цей проект рішення.

    Цікаво, що коли, наприклад, 8 липня 2016 р. депутати затверджували ДПТ в межах вулиць Крайківського-Макогона-Промислова, який суд згодом визнав протиправним і скасував, то ані Онуфріїву, ані іншим депутатам не треба було візуалізації, аби знати, за що вони голосують. Обізнані люди пояснюють це тим, що всередині міської  «Свободи» є два центри впливу: Марцінків і Онуфріїв. А підприємці часто домовляються з одним, забуваючи про інший.

    Згідно з законом, ДПТ уточнює положення генерального плану населеного пункту та визначає планувальну організацію і розвиток частини території. Втім, чіткої відповіді на те, чи змінює ДПТ цільове призначення земельної ділянки, немає. Чиновники, які зараз при владі, вважають, що змінює, а ті, які вже відійшли від влади, кажуть, що ні, адже для цього є зовсім інша процедура.

    Дозвіл на розробку ДПТ – не настільки важливий документ, як, наприклад, містобудівні умови та обмеження забудови. У Франківську були випадки, коли забудовникам давали дозвіл на розробку ДПТ, а містобудівні умови та обмеження – ні. Тоді вони подавали у суд, який зобов’язував владу видати наступний документ…

    Як пояснив Руслан Марцінків, всі 16 ДПТ вирішили об’єднати в одне, аби не витрачати час на візування багатьох рішень. Такої ж думки і заступник головного архітектора міста Орест Кошик:  «На кожне рішення треба приблизно шість копій, а депутати можуть голосувати окремо за кожен пункт. Тому ми тут проблеми не вбачаємо».

    До речі, департамент архітектури вже зробив правки до цього проекту рішення, хоча на сайті міськради оновленого варіанту ще немає. Так, у двох пунктах замість будівництва малоповерхового житлового будинку хочуть побудувати вже комплекс індивідуальних житлових будинків. Мова йде про територію на вул. Індустріальній, 19 та навпроти будинку №66 на вул. Січинського. Замовником розроблення містобудівної документації для всіх 16-ти об’єктів має виступити департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини.

    А тепер – по пунктах.

    1. 1. Для будівництва та обслуговування торгового центру на вул. В.Івасюка, 17.

    За цією адресою розташований гіпермаркет «Епіцентр». Його спершу добудували, а тепер це узаконюють. За те, що добудову розпочали передчасно, без розроблення належної містобудівної документації, держархбудконтроль оштрафував «Епіцентр» на 30 тисяч.

    Згідно з даними кадастрової карти, площа земельної ділянки 7,5276 га, цільове призначення – для роздрібної торгівлі та комерційних послуг. Вона перебуває у приватній власності ТзОВ «Епіцентр Н». Кінцеві бенефіціарні власники – Галина Федорівна та Олександр Володимирович Гереги. З 18.10.2014 р. керівником товариства є Петро Олександрович Ковтун.

    1

    1. Земельних ділянок №№672,673 в садівницькому товаристві «За мир», сад №1 в м. Івано-Франківську щодо зміни функціонального використання земельних ділянок з ведення садівництва на будівництво і обслуговування інших будівель громадської забудови.

    Ці ділянки загальною площею 0,0769 га розташовані з боку вул. Набережної. Там вже є автомийки та автомагазини, хоча цільове призначення землі, на якій розміщені ці об’єкти – для індивідуального садівництва. Тож тепер їх узаконюють.

    2

    1. Садівницького товариства «За мир» у межах вулиць Романа Левицького-Квіткова-Набережна ім. В. Стефаника в м. Івано-Франківську щодо зміни функціонального використання земельних ділянок з садово-городніх на садибну житлову забудову.

    Міськрада змінила функціональне використання земельних ділянок з садово-городніх на садибну житлову забудову вже трьом групам ділянок. На черзі – четверта. Мова йде про ті ділянки, розташовані навпроти колишньої шкірфірми. Власники земельних ділянок хочуть або зводити тут будинки, або узаконити будови.

    3 ще

    1. Для будівництва комплексу малоповерхових житлових будинків на вул. Індустріальній, 19.

    Йдеться про земельну ділянку площею 0,0738 га неподалік ДП «Івано-Франківський 63-й котельно-зварювальний завод». Згідно з даними кадастрової карти, її цільове призначення – для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.  З 4 січня ц.р. ділянкою володіє Надія Михайлівна Ровенко.

    На цьому місці стоїть старий будинок. Очевидно, його знесуть і побудують комплекс малоповерхових житлових будинків.

    4

    1. Змішаного типу забудови в межах вулиць Євгена Коновальця-Медична.

    Мова про земельну ділянку площею 0,1 га за адресою вул. Медична, 1. Її цільове призначення – для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови. Ділянка, де вже є дві недобудованих будівлі, належить до категорії земель житлової та громадської забудови. Її власниками є колишній приватний підприємець Любомир Ігорович Григорів, який мешкає за цією ж адресою, та (з 02.03.2016 р.) підприємці Олег Ігорович Бриндзей і Василь Іванович Масник – власники компанії «Еліт-Дах», що займається покрівельними матеріалами.

    5

    1. Для багатоквартирної житлової забудови на вул. Гетьмана Мазепи, 144.

    Земельна ділянка площею 1,1217 га має цільове призначення для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови, перебуває у власності територіальної громади міста. З 05.06.2016 р. вона знаходиться в оренді ТзОВ «ЛКМ-Інвест». Саме за погодження містобудівних умов та обмежень забудови на цій ділянці у 2012 р. тодішній забудовник та гендиректор «ЛКМ-ІНВЕСТ» Віктор Ломей давав хабар директору міського департаменту містобудування та архітектури Олегу Гаркоту.

    Зараз, згідно з єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР), власником «ЛКМ-Інвест» є Галина Михайлівна Лєпєніна, а керівником – Лілія Володимирівна Матвєєва. Прізвище Лєпєніної фігурує також серед  засновників компанії «Перший віконний завод ІФ» та ТОВ Інвестиційно-будівельна компанія «Вертикаль».

    Хоч цільове призначення ділянки не змінене, будівництво біля міського озера йде повним ходом. Воно розпочалося у ІІІ кварталі 2016 р., а завершення очікується у IV кварталі 2017 року. На інформаційному стенді вказано, що його здійснює інвестиційно-будівельна компанія «Вертикаль», директором якої є Олег Лєпєнін.

    6

    1. У мікрорайоні «Опришівці», в районі дамби р. Бистриці Надвірнянської.

    Мова йде про малоповерхову забудову в мікрорайоні «Опришівці». Хоч міськрада ще не дала дозволу на розробку ДПТ, департамент архітектури, містобудування та охорони культурної спадщини 8 грудня 2016 р. уклав договір з комунальним виробничим підприємством «Архітектурно-планувальне бюро-ІФ» на послуги у сфері містобудування, а саме – на проектну документацію «Детальний план території в районі річки Бистриця Надвірнянська в мікрорайоні Опришівці в м. Івано-Франківську». Обійшлось це міському бюджету в 212 тис. 524,78 грн.

    До слова, в цьому мікрорайоні міськрада надала земельні ділянки 35-ти учасникам АТО.

    1.7 к к

    1. Для будівництва комплексу індивідуальних житлових будинків, господарських будівель і споруд на вул. Січинського (навпроти будинку №66).

    У 2014 р. міськрада дала дозвіл на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0812 га для ведення особистого селянського господарства навпроти будинку №66 Тетяні Дмитрівні Василик, яка мешкає у цьому ж будинку. До 5 січня ц.р. вона була підприємцем, а право власності на земельну ділянку набула ще 27.01.2015 р.

    8

    1. Для індивідуальної садибної забудови в районі вул. Січинського, 102А.

    Мова йде про земельну ділянку площею 0,0833 га з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. Її власником є приватний підприємець Володимир Миколайович Овчинников, який займається ремонтом годинників і ювелірних виробів.

    к к 1.9 січинського 102 а

    1. Для багатоквартирної житлової забудови в районі трикотажної фабрики на вул. Гетьмана Мазепи.

    Тут йдеться про чималу земельну ділянку площею 0,7986 га позаду супермаркету «Сільпо». Її цільове призначення – для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості. І на ній хочуть побудувати комплекс багатоповерхівок.к к 1.10 трикожкаДілянка перебуває у комунальній власності, однак з 12.01.2015 р. її орендує приватне підприємство «Фірма «ДВД». Засновником «ДВД» є покійний Василь Дмитрович Досюк, який працював на керівних посадах НВО «Будіндустрія» Мінбуду та був гендиректором ВО «Прикарпатзалізобетон». Основним видом діяльності фірми є виробництво безалкогольних напоїв, мінеральних та інших вод, розлитих у пляшки. Окрім того, фірма займається наданням в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

    З 07.10.2015 р. керівником фірми є Зоряна Василівна Досюк. Вона також є власником ще трьох фірм – ТОВ «Д.О.М.У.С» (наданням в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна); ПП «ІНТЕРЛОК» (діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування) та ТОВ «Новий світ» (основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових будівель), яке з 2014 р. перебуває у стані припинення. Крім Досюк, засновниками «Нового світу» є Світлана Ющенко, перша дружина екс-президента, та його син Андрій.

    10

    1. Для багатоквартирної житлової забудови в межах вулиць Незалежності- Угорницька-В.Івасюка-Тисменицька-Микитинецька.

    Мова йде про житловий комплекс «Листопад», який будує вищезгадана інвестиційно-будівельна компанія «Вертикаль» під керівництвом Олега Лєпєніна. Заплановано будівництво трьох будинків, один з яких вже збудований. Будівництво відбувається на земельній ділянці площею 0,1 га.

    11

    1. Для будівництва багатоквартирного житлового будинку на території військової частини 1241 Національної гвардії України в районі вул. Чорновола, 161.

    Міськрада раніше вже давала дозвіл на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки військовій частині для обслуговування будівель і споруд. Тепер же військові звернулися в департамент архітектури та просять дати дозвіл на розробку ДПТ для багатоквартирної житлової забудови. Мотивують це тим, що на квартирному обліку перебуває понад сто сімей військовослужбовців, які мають право на отримання безкоштовного житла.

    Ділянка площею 0,3175 га перебуває у комунальній власності, однак право постійного користування нею закріплене за військовою частиною. Її цільове призначення – для розміщення та постійної діяльності внутрішніх військ МВС.

    12

    1. Для будівництва багатоквартирного житлового будинку на вул. Національної Гвардії, 14В.

    Земельна ділянка площею 0,7128 га перебуває у державній власності, однак право постійного користування нею з 20.10.2016 р. закріплене за Національною академією внутрішніх справ. Торік наприкінці листопада ОДА надала їй дозвіл на розроблення проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки на вул. Національної Гвардії, 14В з метою подальшої зміни її цільового призначення.

    Згідно з даними кадастрової карти, цільове призначення цієї ділянки зараз – для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти. Однак академія хоче змінити його та побудувати багатоквартирний житловий будинок, щоб покращити житлові умови своїх працівників.

    13

    1. Уточнення положень чинного генерального плану м. Івано-Франківська в межах вулиць Надрічної-Б. Хмельницького.

    Відомо, що мова йде про дозвіл на розробку ДПТ земельної ділянки площею 1,002 га, що перебуває у державній власності та належить до земель громадської забудови. Право постійного користування земельною ділянкою належить ГУ МНС в області, її цільове призначення – для розміщення та постійної діяльності органів МНС.

    к к 1 14 надрічна хмельницькогоНа цій території будівельна компанія «Івано-Франківськміськбуд» уже збудувала багатоповерхівку.

    14

    1. Для будівництва багатоквартирного житлового будинку на вул. Сніжній, 52.

    Йдеться про земельну ділянку площею 0,0454 га поруч з ІФНТУНГ в районі приватної малоповерхової житлової забудови. Її власниками є Марія Іванівна та Андрій Орестович Мартиновичі, цільове призначення – для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

    На ділянці є старий будинок, а поруч – новобудова від будівельної компанії «Франківськміськбуд». Мабуть, стару будівлю планують знести та продовжити будівництво багатоповерхівки.

    15 гор

    1. Для будівництва багатоквартирного житлового будинку на вул. Шкільній, 5.

    Мова йде про земельну ділянку площею 0,1832 га. Правом власності на неї володіє ОДА, але ділянка перебуває у постійному користуванні Івано-Франківського МВ УМВСУ в області. Її цільове призначення – для розміщення та постійної діяльності інших, створених відповідно до законів України, військових формувань. Саме тут колись розташовувався пасічнянський відділ міліції.

    У липні 2016 р. департамент архітектури і містобудування видав містобудівні умови і обмеження на будівництво 9-поверхового будинку УМВС в області з приміщеннями для тимчасового проживання працівників. Замість дев’яти поверхів збудували одинадцять. Будівництво вже добігає кінця.

    16

    Наталя КОЗАК

     

    Слід додати, що 20 січня на сесії Івано-Франківської міської ради депутати дали дозвіл на розробку 10 із 16 скандальних ДПТ.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!