Рік потому: на Прикарпатті знову перевіряють якість масла (ВІДЕО)

 • Майже рік тому в Україні перевіряли якість масла. З’ясувалося, що кожна п’ята пачка, яку відібрали експерти у різних куточках країни, виявилась фальсифікатом. 

  Тоді лідером із кількості фальсифікату стало Прикарпаття. Івано-Франківський міськмолокозавод наплодив найбільше фейку – 5 зразків. У кожній цеглинці рівно половина – замінники. Інший місцевий завод домішав до вершків 37% невідомо чого.

  Тож тепер, майже через рік, Громадський контроль захисту прав споживачів спільно з журналістами «ТСН- Тиждень»  та експертами знову взялися перевіряти якість масла.

  За словами експерта-консультанта AFFC Олесі Калініної, відбір зразків масла від Івано-Франківського міськмолокозаводу був дуже хвилюючим. Адже у минулому відборі в рамках проекту #Стопфальсифікат у цього виробника виявили фальсифікат. Втім він вважає, що його масло справжнє і після виходу програми самостійно відправив свої зразки масла на експертизу, яка це підтвердила.

  «Сьогодні ми вирішили повторно взяти зразки цього виробника, але вже в його фірмовому магазині. Які результати отримаємо, дивіться у випуску ТСН та Громадського контролю захисту прав споживачів», – написала експертка.

  У фірмовому магазині Івано-Франківського міськмолокозаводу на експертизу взяли декілька видів фасованого масла, а також розважне.

 • «Будемо сподіватися, що отримана інформація в рамках програми «Стопфальсифікат» допоможе нашим споживачам зрозуміти, які продукти фальсифіковані, а які якісні. Сподіваємося, що ця програма справді допоможе у боротьбі з фальсифікацією», – додає Олеся Каліна.

  Крім того, масло різних виробників відібрали на перевірку у магазині «Тростянецький» та “Барбарис”. Вибір магазину пояснили тим, що у великих мережах ретельніше стежать за якістю того, що в них продається на полицях. Тому шукали саме маленький магазин, але з великим вибором масла.

  Нагадаємо, що фальсифіковане масло з Прикарпаття постачатимуть в садочки Чернівців.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!