Роми попросили у мера Івано-Франківська автобус, щоб поїхати з міста

 • 19 ромів просять владу Івано-Франківська дати автобус, аби вони змогли поїхати з міста.

  6 травня вони написали заяви на ім’я міського голови Руслана Марцінківа, інформує “Суспільне“. 

  “Ми звернулися, щоб допомогли якось доїхати додому, бо транспорту нема і грошей тепер немає, щоб взяти машину. Нема що робити. Краще вже вдома сидіти. Там у нас, в селі Глушківці, є власна хата (ред. Хмельницька обл.)”, – розповів один із заявників Віктор Рошташ.

  Частина ромів, що звернулася по допомогу, займалася жебракуванням у Привокзальному сквері, але через карантин їхні заробітки припинилися. Тому вони захотіли повернутися додому.

  “Вони писали звернення на ім’я міського голови з проханням надати їм транспорт і допомогти з виїздом. Відповідно, нехай міська рада вирішує це питання. Думаю, якщо вирішить, то вони готові хоч сьогодні вже їхати”, – розповідає начальник відділу громадського порядку комунального підприємства “Муніципальна інспекція “Добродій” Андрій Кабанов.

  За його словами, в Івано-Франківську ще проживає приблизно 40 ромів: одні – в таборі на вулиці Пасічна, інші винаймають житло. Ці люди поки що не зверталися з проханням виїхати.

  Чи не було тиску на них з боку міської влади, розповів голова об’єднання ромів на Закарпатті Мирослав Горвата.

  “Не було жодного тиску. Я вам більше хочу сказати, що я залишив свої візитівки людям. Вони періодично мені телефонують. Вони проживають в Івано-Франківську по сьогоднішній день біля вокзалу, близько 20-ти людей. Це разом з дітьми. Родина вирішила виїхати до міста Хмельницький. Там у них є будинок, в якому можна проживати поки що без кварплати”, – розповідає Мирослав Горват.

  Нагадаємо, днями міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків дав доручення вивезти людей ромської національності з міста в Закарпатську область.

  Дії мера вже прокоментувала Коаліція ромських неурядових громадських організацій України, яка опікуються захистом прав ромської меншини в України, а також Посольство Сполучених Штатів. 

  Згодом Арсен Аваков повідомив, що за фактом заклику до примусового переміщення людей в Івано-Франківську Нацполіція розпочала кримінальне провадження за ст. 161 ККУ. А у франківській поліції кажуть, що не просили у Марцінківа автобус для ромів. 

  28 квітня міського голову викликали до поліції на допит. Однак його довелося перенести, оскільки адвокат Руслана Марцінківа не зміг прийти. 

  Згодом Руслан Марцінків відвідав місця проживання ромів у Франківську. 

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!