Росія поширює фейк про СБУ та Зеленського, які розпалюють в Україні релігійну війну

 •  
  Публікації щодо звинувачення СБУ та президента України мають на меті підірвати довіру до влади та Служби безпеки і популяризувати дії «визволителів».
   
  Російська пропаганда поширює фейкові звинувачення в релігійній війні в Україні на адресу президента Зеленського та Служби безпеки України. Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.
   
  Фейк: СБУ за вказівкою президента Зеленського щодо обшуків у служителів, адвокатів УПЦ та «союзу православних журналістів» («СПЖ») підштовхують Україну до релігійного протистояння. Цю інформацію тиражує прокремлівська інфосміттярка.
   
  Правда: так званий «СПЖ» – це не спілка журналістів і православних.
   
  За даними Мін’юсту, його засновником є доларовий мільйонер Вишневецький, який працюючи у тому числі на окупованій території, торгує з неокупованою. Його перевіряють у справі про пособництво терористам.
   
  Фактично, цей ресурс є пропагандистським рупором УПЦ, який здатний на провокації, створення дестабілізаційного контенту та інформаційних інтервенцій. Тобто, «тільки погані новини. Якщо немає поганих новин, створити такі й описати».

  Читайте також: Росія намагається розпалити невдоволення в Україні через родичів військовополонених, – ISW

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!