Росія намагається розпалити невдоволення в Україні через родичів військовополонених, – ISW

 • Невідомі російські діячі телефонують родичам українських військовополонених і стверджують, начебто Росія готова повернути українських військовополонених, але українське керівництво перешкоджає цьому.

  Росіяни намагаються використати родичів українських військовополонених для розпалювання внутрішнього невдоволення в Україні. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), передає “Укрінформ”.

  У відомстві вважають, що це відбувається в рамках російської інформаційної кампанії “Майдан-3”.

  Так, 16 березня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що невідомі російські діячі телефонують родичам українських військовополонених і стверджують, начебто Росія готова повернути українських військовополонених, але українське керівництво перешкоджає цьому.

  Як повідомляється, російські діячі закликають родичів до протестів з цього приводу. Однак Лубінець заявив, що Україна ніколи не припиняла обміни військовополоненими.

  Військові аналітики вважають, що ці операції є частиною кампанії “Майдан-3”, про яку раніше повідомляла Служба безпеки України і яка має на меті посіяти внутрішнє невдоволення в Україні та внести протиріччя між цивільним населенням і військово-політичним керівництвом.

 • Аналітики зауважують, що Росія і раніше успішно використовувала інформаційні операції, включаючи пряме листування через мобільні телефони з українським цивільним населенням, для розпалювання насильницьких протестів в Україні.

  Читайте також: Росіяни розбудовують на окупованих територіях мережу закладів мілітаризації молоді

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!