Росія вже програла енергетичну війну, – Головний дипломат ЄС

 • Росія вже програла енергетичну війну, коли Євросоюз запровадив санкції проти Москви у відповідь на її повномасштабне вторгнення в Україну.

  На сьогодні знайти альтернативного клієнта для російського газу буде практично неможливо, заявив Верховний представник ЄС з закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель на засіданні Європарламенту, передає УНН.

  Він повідомив, що завдяки санкціям і “стелі цін” на енергоносії Росія втратила 46% доходів від продажу нафти та газу у порівнянні з січнем 2022 року. За словами Борреля, скорочення “надзвичайної енергетичної залежності” ЄС від Росії майже до нуля стало “одним з найбільших успіхів” блоку минулого року.

  “Тож санкції – це отрута слабкої дії, трохи схожа на миш’як. Для досягнення ефекту потрібен час”, – зауважив дипломат.

  Він також вказав, що європейські обмеження вплинули на технологічну сферу Росії. Боррель продовжив, що зараз рубль “зміцнюється штучно, але російська економіка заплатить дуже високу ціну за цю війну”.

  “Вони втратили своїх головних енергетичних клієнтів – європейців, і більше їх не отримають. Знайти альтернативного клієнта для російського газу буде практично неможливо, тому що Китай надто далеко, а нафта продається по 40 доларів за барель, тобто вдвічі дешевше за нафту марки Brent”, – заявив дипломат.

  Боррель додав, що Індія та Китай купують нафту РФ за нижчою ціною через вплив “стелі цін”, і це “сильно урізало російську виручку”, але не вплинуло негативно на світовий ринок.

  “Наші заходи підривають промислову та енергетичну основу російської економіки. Путін уже програв енергетичну війну таким же чином, як він програє війну в етичному, моральному плані, і навіть у військовому, хоча Україна ще не перемогла”, – підсумував він.

  Читайте також: Кулеба анонсував нові санкції проти РФ та “чіткий сигнал Путіну” під 24 лютого

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!