Розпочалась приписка юнаків 2005 року народження до призовної дільниці

 • У Івано-Франківському міському територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки з 7 грудня 2021 року розпочинаються підготовчі заходи до проведення приписки громадян до призовної дільниці, а саме проходження юнаками 2005 року народження військово-лікарської комісії для визначення ступеня придатності до військової служби.

  Згідно із Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» щороку упродовж січня-березня триває процес приписки громадян до призовних дільниць.

  Приписка громадян України чоловічої статі до призовних дільниць проводиться з метою взяття їх на військовий облік, визначення наявних призовних ресурсів, ступеня придатності до військової служби, встановлення освітнього рівня, здобутої спеціальності або професії, рівня фізичної підготовки, вивчення особистих якостей.

  До призовних дільниць щороку протягом січня-березня приписуються допризовники, яким у рік приписки виповнюється 17 років. Приписка проводиться районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання.

  Не підлягають приписці до призовних дільниць громадяни України, які відбувають покарання в установах виконання покарань або до яких застосовано примусові заходи медичного характеру.

  Категорично не можна пропускати явку на приписку.

  Усі громадяни, які викликаються міськими (районними) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, зобов’язані прибути до призовних дільниць у терміни, зазначені у повістці. Поважними причинами неприбуття громадян до призовних дільниць у терміни, встановлені міськими (районними) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки вважаються:

  • перешкода стихійного характеру, хвороба або інші обставини, які позбавили громадянина змоги особисто прибути;
  • смерть або тяжка хвороба близького родича.

  Причини неприбуття повинні підтверджуватися відповідними документами.

  Щодо осіб, які не прибули в призначений термін, уточнюються причини неприбуття і одночасно, у разі потреби, разом з органами внутрішніх справ вживаються заходи до їх виклику чи розшуку.

  Зазначимо, що від явки на приписку повністю звільняються лише особи, які мають тяжкі захворювання та позбавлені можливості вільного пересування, що повинно підтверджуватися довідками відповідних лікувально-профілактичних закладів або медико-соціальних експертних комісій.

  За більш детальною інформацією звертайтесь за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Княгинин, 20,
  або за телефонами:
  +38 (067) 371-01-42,
  (0342) 75-46-34.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!