Руслан Марцінків розповів, як Івано-Франківськ побратався із Ніжином

 • Івано-Франківськ став побратимом Ніжина у червні цього року, коли міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків їхав на Чернігівщину з гуманітарною допомогою та потрапив під обстріл.

  Мер Ніжина Олександр Колода протягнув  руку допомоги. Так народилась ідея підписати угоду про співпрацю, повідомляє “Галицький кореспондент” з посиланням на очільника Івано-Франківська.

  “На жаль, тоді в Ніжині відбувались обстріли, було напружено. В саме місто не заходили, але обстріли велися. Побачивши все це на власні очі, ми розуміли, що треба допомагати. Івано-Франківська міськрада виділила Ніжину 500 тиc. гривень в якості субвенції на відновлення пошкоджених об’єктів”, – розповідає Марцінків.

  Ніжинці привезли до Івано-Франківська виставку робіт своєї художниці Катерини Васечко «Незламні» та фотоколажі історичних видів Ніжина від Олександра Нікітки.

  Як зауважила начальниця управління культури і туризму Ніжинської міської ради Тетяна Бассак, назва виставки народжувалась ще в перші дні березня. Майстриня почала відображати той жах, що був навколо, в образах. Потім ці роботи вилились у виставку, яка подорожує українськими містами.

   «…Ми приїхали й подякувати за те, що у такий важкий час ви допомогли фінансово. Це наше право сказати і подякувати. Адже у нас було чимало пошкоджених об’єктів інфраструктури, багатоповерхівок, медустанов, котелень, приватних будинків. Ми всі українці та маємо спільну територію. І всі виборюємо нашу незалежність своїм героїзмом», – додала Тетяна Бассак.

  Читайте також18 вересня о 19:30 біля стін Галицького замку відбудеться вистава, присвячена 80 річниці створення УПА – танцювальний спогад «Чорна хустина» у виконанні ансамблю танцю «Вихор».

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!