Історія кохання повстанця «Явора» і зв’язкової Дарини: в Галичі покажуть історичну виставу

 • 18 вересня о 19:30 біля стін Галицького замку відбудеться вистава, присвячена 80 річниці створення УПА – танцювальний спогад «Чорна хустина» у виконанні ансамблю танцю «Вихор».

  Як нагадав хореограф-постановник ансамблю Олександр Заставний, галицький замок як історична споруда був свідком багатьох військових подій, бачив чимало битв. Сьогодні також в Україні триває війна. Саме тому ця локація є важливою для показу вистави.

  “Основою для сюжету постановки стала реальна історія кохання повстанця на псевдо «Явір» і зв’язкової Дарини. Текст вистави перегукується з сучасними подіями війни в Україні, це історія про людей, які кохають, чекають з надією на перемогу. Однією з тем вистави є сподівання хлопців-повстанців, що на їх хаті буде розвіватися синьо-жовтий прапор”.

  Через 80 років, коли давно на світі вже немає ні «Явора», ні Дарини, повстанський рух повернувся в наш час та активно діє на територіях, котрі захопила Росія. Бо немає історії, яка не повторюється, є люди, котрі не роблять з неї висновків.

  Зав’язкою вистави стало вбивство повстанців – на колінах, зі зв’язаними руками. Згодом їх тіла залишили в центрі села – щоб інші боялись нової влади та поважали її… Це паралелі з Бучею та іншими містами і селами. Шкода, що історія знову повторюється.

  Кульмінацією вистави є вихід удови з маленьким сином. Вона промовляє такі слова: «Це – твоя земля! І тобі її захищати. В тобі тече кров сильної нації».

  Читайте також: історичний перформанс «Транспортування калуської солі по Лімниці і Дністру до Галича» відбувся 26 серпня на Івано-Франківщині.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!