Шанси на життя були 30%: у франківській міській лікарні зробили найскладнішу операцію

  • Медики Івано-Франківської центральної міської лікарні за рік проводять понад 80 операцій на відкритому серці. Найскладнішу з них зробили півтора року тому – пацієнту, який переніс інфаркт міокарда. Через складність процедури його відмовилися оперувати львівські та київські лікарі. 

    Сьогодні колишній пацієнт Петро Чупер почувається добре. Каже – серце не болить, тиск нормалізувався, а задишка пропала, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Суспільне Карпати”.

    “Щось вони там консультувалися, професори всякі з інституту у Львові, й побоялися. Я поїхав додому у Коломийський район, а потім з Інституту серця з Києва приїхали консультувати, набирати людей на операцію. Давали 30%, що я виживу”, – каже Петро Чупер.

    Чоловік не знає, коли саме переніс інфаркт. Він дізнався про це, коли потрапив у Львівську обласну лікарню після перелому ребер. Після обстеження медики йому поставили діагноз — ішемічна кардіоміопатія і важка мітральна недостатність. Також лікарі сказали, що потрібно оперувати.

    За словами Петра Чупера, він відчував задишку, слабкість, мав набряклість ніг. Між візитами до львівських і київських лікарів, пройшов обстеження в Івано-Франківській центральній міській лікарні.

    Після обстежень медики закладу вирішили провести операцію коронарного шунтування і пластики мітрального клапана. У лікарні вперше робили такі операції пацієнту, у якого на 80% знизилася помпова функція серця.

    Над операціями, які тривали приблизно вісім годин, працювали десять медиків. Без операційного втручання чоловік міг померти від набряку легень або раптової зупинки серця.

    Через півтора року після операції Петро Чупер почувається добре та раз у два місяці їздить на обстеження у лікарню.

    Нагадаємо, Франківські лікарі врятували молоду, 24-річна дівчину, від ішемічного інсульту, провівши надсучасну операцію.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!