Щоб діти жили в родинах: на Франківщині стартував міжнародний проєкт “Право на сім’ю”

 • Мета проєкту – якомога більше дітей мають залишалися у родинах, а не потрапляти до закладів. 

  Проєкт порятунку дітей від соціального сирітства “Право на сім’ю”  одночасно буде реалізовуватись у 5 країнах.

  Це Україна, Албанія, Білорусь, Вірменія та Північна Македонія. В Україні – у 4-х областях: Київській, Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській. За оцінками Міжнародної організації з міграції (МОМ), саме Київська і Львівська області входять до 5-ки лідерів за кількістю внутрішньо переміщених осіб. Крім того, у цих густонаселених областях – найвища трудова міграція. Звідси і велика кількість родин та дітей, котрі потребують підтримки. 

  “Право на сім’ю” має допомогти вразливим сім’ям подолати складні обставини, а громадам – створити такі умови, щоб діти виховувалися у родинах замість інтернатів. 

  Робота на Івано-Франківщині відбуватиметься в кілька етапів. Спочатку фахівці збиратимуть дані, необхідні для розвитку системи соціальних послуг. Зокрема, будуть проводити інтерв’ю із сім’ями, посадовцями, лідерами думок.

  Далі проаналізують отриману інформацію, аби дізнатися чи працюють соціальні послуги, які саме потрібні, які є організаційні можливості та перешкоди для їхньої реалізації. Далі відбудуться навчання фахівців, щоб кожна потребуюча дитина та її сім’я отримали послуги відповідно до потреб.

 • Проєкт втілює у життя міжнародна благодійна організація СОС Дитячі Містечка Україна за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). 

  Читайте також: Дітям-переселенцям, які зараз на Прикарпатті, подарували іграшки, що обіймають (фото)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!