Щоб зібрати гроші на операцію: як молода художниця з Івано-Франківська продавала свої роботи

 • Її дід малював ікони.

  Анастасія Буртник з Івано-Франківська малює з самого дитинства. У 5 рочків дівчина не лише малювала краще ніж її однолітки, а й ліпила фігурки тварин та різні елементи, повідомляє “Галицький кореспондент”.

  Настя має інвалідність з дитинства. На шостий день після народження її прооперували. У своїх 16 років дівчина вже перенесла 4 складні операції.

  Мама юної художниці Ярослава Василівна розповіла, що всі кімнати у квартирі були обставлені виробами та картинами доньки: паперові крокодили, тигри та різноманітні фігурки з пластиліну. Сім’я охоче підтримує доньку в усіх її творчих починаннях. Пані Ярослава каже, що і сама добре малювала в дитинстві. Вважає, що талант і хист до малювання їм передався від діда по материній лінії, який малював ікони.

  Настя навчається в Навчально-реабілітаційному центрі №2 м. Івано-франківськ. З 14 років франківка почала відвідувати художню студію “Еники-беники”.

  “Галицькому кореспонденту” Настя розповіла історію, яка трапилася з нею декілька років тому. Дівчина ліпила різні фігурки і продавала їх на зупинці. Так франківчанка хотіла швидше зібрати собі кошти на чергову операцію.

  “Пригадую, – каже дівчина, – як з маршрутки вийшов чоловік, кинув оком на мої вироби і пішов до банкомату, який був поруч. Повернувся і простягнув мені купюру 500 гривень. Звичайно я відповіла йому, що мої роботи коштують 20-50 грн. Але він попросив мене продати фігурку тигра саме за 500 грн. Сказав, що йому подобаються мої роботи і здачі він не візьме”.

 • На талант Насті, на її хист до малювання звертають увагу відомі художники Івано-Франківська. Дівчина активно показує свої роботи і демонструє їх в інстаграмі. Щоправда, за словами дівчини, з початком повномасштабної війни в Україні тематика її робіт змінилася. Настя по-дорослому малює те, що нині відбувається в державі, а її роботи набули серйознішого змісту. Восени юна художниця проведе свою першу професійну виставку в Івано-Франківську.

  Мар’яна ЛОКАТИР

  Читайте також: Прикарпатська художниця щотижня відвідує онкохворих дітей

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!