Прикарпатська художниця щотижня відвідує онкохворих дітей

 • Майстриня народної творчості Марічка Пазинюк добре відома на Прикарпатті, адже крім того ще й волонтерить та займається громадською діяльністю.

  Народилася мисткиня у селі Пороги Солотвинської територіальної громади. Будучи школяркою і навчаючись у тодішній Гутівській ЗОШ, дівчина багато малювала, перемальовувала роботи брата, який навчався в художньому училищі, повідомляє “Галицький кореспондент”.

  Між медициною і малюванням

  Марічка Пазинюк пригадує, як у 6 класі на її малюнки звернули увагу у школі. Саме від того часу вона почала малювати плакати до Великодніх чи Різдвяних шкільних свят. У Коломиї на конкурсі Марічка представила Гутівську школу і здобула перше призове місце.
  А далі було безліч конкурсів та олімпіад як районних, так і обласних. Саме тоді і відбувся дебют Марічки Пазинюк як художниці.

  Коли після закінчення школи постав вибір професії для Марічки, то мати хотіла бачити дочку медсестрою. Батько говорив доньці, якщо вона не вступить до медичного закладу, то однозначно буде художником. Він вважав, що закопувати свій талант не варто і всіляко сприяв доньці.

  Так і сталося. Марічка вступила у художнє училище, де здобула дві професії і закінчила його з відзнакою. Далі були навчання в Інституті мистецтв, магістратура в Інституті Короля Данила, яку вона також закінчила з відзнакою, робота майстром з виробничого навчання в художньому училищі. Нині Марічка працює у Івано-франківському фахому коледжі ПНУ ім. Василя Стефаника та за сумісництвом у Вищому художньому професійному училищі №3 м.Івано-Франківськ, навчається в аспірантурі.

  Приємні емоції для дітей

  Мисткиня активно займається декоративним розписом, проводить майстер-класи. Бере активну участь у громадських організаціях та заходах, зокрема є членом Всеукраїнського товариства “Просвіта”, членом Спілки дизайнерів України, переможцем всеукраїнських та міжнародних конкурсів, викладачем вищої категорії, лауреатом обласної премії ім. Марійки Підгірянки, Благодійного фонду “Ти – Ангел”, де займається творчістю з онкохворими дітьми. Нещодавно Марічка отримала атестаційне посвідчення “Народний майстер” та відзначена успіхом на багатьох Всеукраїнських та персональних виставках.

  Якщо говорити про творчий шлях мисткині, то в її доробку унікальна карта України у 9-ти пазлах – частинах території держави, розписаних яскравими акриловими фарбами. І коли ці пазли поєднати, то утворюється одне ціле – географічна і водночас етнографічна карта України із назвами регіонів та особливостями побуту, праці українців, які проживають саме в цьому регіоні.

 • Створила Марічка Пазинюк особливу книжку-розмальовку для дітей “Господарство бабусі Ганусі”. Художниця переконана, що ця розмальовка подарує малечі приємні емоції від творчості, грайливий настрій, додасть сили побороти внутрішню невпевненість та допоможе із головою зануритись у чарівний світ дитячої казки.
  Щотижня Марічка Пазинюк відвідує онкохворих дітей, які перебувають в Івано-Франківській обласній дитячій лікарні, проводить майстер-класи малювання кавою чи повітряними кульками.

  “Мій батько поборов онкологію, після того він прожив ще 22 роки – розповідає мисткиня. – Декілька років тому його не стало. Напевно саме це спонукало мене відвідувати онкохворих діток, дарувати їм емоції та щасливі хвилини. Дякую всім, хто допомагає мені здійснювати мрії маленьких діток, а це мої студенти, відомі люди Івано-франківська та волонтери”.

  Мар’яна ЛОКАТИР

  Читайте також: У Франківську запрошують на безкоштовний дитячий квест

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!